Ważne
  ZDJĘCIA Anna Lewandowska z brzuszkiem, a Włoszczowska i...

  ZDJĘCIA Anna Lewandowska z brzuszkiem, a Włoszczowska i Małachowski błyszczeć będę wkrótce u nas

  Jakub Guder

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Na sobotnim finale plebiscytu Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca roku wszystkie flesze skierowane były oczywiście na Annę Lewandowską i... jej ciążowy brzuch. Pani Ania odbierała nagrodę za drugie miejsce dla swojego męża. My jednak bacznie obserwowaliśmy Dolnoślązaków, których - mamy nadzieję - za dwa tygodnie ugościmy u siebie na Dolnośląskiej Gali Sportu, będącej finałem 64. Plebiscytu Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku na Dolnym Śląsku. No i przyznać musimy, że Maja Włoszczowska i Piotr Małachowski zaprezentowali się świetnie. Przypomnijmy - głosowanie trwa do 23 stycznia do godz. 20.59, a dziś do północy czekamy jeszcze na kandydatów w siedmiu kategoriach (akademia piłkarska, najpopularniejszy talent roku, działacz roku, impreza roku, klasa sportowa, sportowiec The World Games, najpopularniejsza drużyna).
  ZDJĘCIA Anna Lewandowska z brzuszkiem, a Włoszczowska i Małachowski błyszczeć będę wkrótce u nas
  1/35
  przejdź do galerii

  ©fot. Adam Guz

  Maja Włoszczowska jak zawsze pojawiła się ze swoim partnerem Przemysławem Zawadą. Znamy go doskonale - nie tylko z widzenia, ale i z parkietu - bo zabierała go także na nasze bale sportowca. Przed mikrofonem wypadła jak zawsze świetnie - jest przecież elokwentna, a do tego miała komu i za co dziękować.
  Na koniec podziękowała Markowi Galińskiemu, który zginął w 2014 roku w wypadku samochodowym, a był jej trenerem. - Marek, zadanie wykonane, jedziemy dalej - powiedziała.

  Wielka niespodzianka czekała na scenie na Piotr Małachowskiego. Otóż statuetkę dyskobolowi Śląska Wrocław wręczały dzieci, którym pomagał oddając na licytacje swoje trofea - Tymek Gużewski, który urodził się z wadą serca oraz cierpiący na siatkówczaka Olek Szymański. Oba maluchy wcześniej "udekorowały" nagrodę kolorowymi farbami.
  Małachowski - chłop wielki, ale o gołębim sercu - wzruszył się przed mikrofonem i z trudem powstrzymywał łzy. Zaraz też zapowiedział, że nagroda, którą właśnie odebrał, też komuś pomoże. Doprawdy - świetny facet.

  Show wszystkim skradła Anna Lewandowska, a właściwie jej ciążowy brzuszek. To jemu chyba fotoreporterzy zrobili najwięcej zdjęć. - Robert w 2016 roku wszystkich nas zaskoczył, mnie także - żartowała na scenie, a gdy prowadzący Maciej Kurzajewski zapytał, czy "mocno kopie", Lewandowska z uśmiechem stwierdziła: "Oj mocno, teraz też!".

  Nasza Dolnośląska Gala Sportu (30 stycznia w Narodowym Forum Muzyki) zapowiada się niemal tak samo okazale. Ani Lewandowskiej nie będzie, ale liczymy na to, że pojawią się Maja Włoszczowska i Piotr Małachowski. To w końcu nasi dolnośląscy medaliści z Rio i pewnie jedni z faworytów 64. Plebiscytu Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska.

  Głosujemy do 23 stycznia do godz. 20.59, natomiast jeszcze tylko dziś można zgłaszać swoich kandydatów w siedmiu kategoriach: akademia piłkarska, najpopularniejszy talent roku, działacz roku, impreza roku, klasa sportowa, sportowiec The World Games, najpopularniejsza drużyna.

  Jak to zrobić? Przeczytacie ---> TUTAJ

  AKTUALNE WYNIKI (głosowanie do 23.01 do godz. 20.59)  * NAJPOPULARNIEJSZY/NAJLEPSZY SPORTOWIEC

  * NAJPOPULARNIEJSZY/NAJLEPSZY TRENER

  * DZIAŁACZ ROKU

  * IMPREZA ROKU

  * SPORTOWIEC THE WORLD GAMES 2017

  * KLASA SPORTOWA ROKU

  * NAJPOPULARNIEJSZY MŁODY TALENT

  * NAJPOPULARNIEJSZA DRUŻYNA

  * SZKÓŁKA PIŁKARSKA


  Wyniki 82. Plebiscytu na Sportowca Roku:

  1. Anita Włodarczyk (rzut młotem/AZS AWFiS Gdańsk)
  2. Robert Lewandowski (piłka nożna/Bayern Monachium)
  3. Piotr Małachowski (rzut dyskiem/WKS Śląsk Wrocław)
  4. Rafał Majka (kolarstwo szosowe/Bora-Hansgrohe)
  5. Magdalena Fularczyk-Kozłowska/Natalia Madaj (wioślarstwo/LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz)
  6. Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie/Kross Racing Team)
  7. Jakub Błaszczykowski (piłka nożna/VfL Wolfsburg)
  8. Bartosz Zmarzlik (żużel/Stal Gorzów Wielkopolski)
  9. Karol Bielecki (piłka ręczna/Vive Tauron Kielce)
  10. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo/Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie)

  Reprezentacja roku - reprezentacja Polski w piłce nożnej

  Drużyna klubowa roku - Vive Tauron Kielce

  Trener roku - Krzysztof Kaliszewski

  Niepełnosprawny sportowiec roku - Natalia Partyka

  Odkrycie roku - Maria Andrejczyk

  Impreza roku - Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej

  Sponsor roku - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo

  Nagroda "Serce dla sportu" - stowarzyszenie "Dać siebie innym"


  WAŻNE INFORMACJE:

  * Wszelkie informacje można uzyskać dzwoniąc na numery: 71 374 82 06 oraz 71 374 81 99, a także mailem - sportowiec@gazeta.wroc.pl
  * Możliwe jest umieszczenie zdjęcia przy wynikach głosownia. Prosimy o przesłanie fotografii na sportowiec@gazeta.wroc.pl - w temacie lub w treści należy podać kategorię oraz jego imię i nazwisko. Przesyłać zdjęcie oświadczacie państwo, że macie do niego prawa autorskie i możecie z niego korzystać.
  * Dotychczasowi triumfatorzy naszego plebiscytu
  * Z historii plebiscytu: Jerzy Popiel i jego miłość do szybownictwa

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sportowiec Roku 2014