Oliwia Jabłońska kandydatką na sportowca roku

jg
Oliwii Jabłońskiej początkowo nie było na naszej liście finalistów. Lecz właśnie w Meksyku wywalczyła mistrzostwa świata w pływaniu (400 m stylem dowolnym), więc w trybie nadzwyczajnym dodajemy ją do grona najlepszych.

Choć pływaczka Startu Wrocław ma zaledwie 20 lat, to w naszym plebiscycie udział bierze nie pierwszy raz. W ubiegłym roku z igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro przywiozła brązowy medal, dzięki czemu wśród najlepszych sportowców Dolnego Śląska zajęła ósme miejsce. Oliwia pływanie trenuje od 7. roku życia, a pierwszy krążek mistrzostw Polski wywalczyła w wieku lat 11. Pierwszy medal z igrzysk przywiozła już w 2012 roku. Jej wzorem od zawsze była Otylia Jędrzejczak.

Na Oliwię oraz pozostałych sportowców możecie głosować TUTAJ.