Ważne
  And the winner is... My już wszystko wiemy!

  And the winner is... My już wszystko wiemy!

  Jakub Guder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  And the winner is... My już wszystko wiemy!
  1/10
  przejdź do galerii

  ©fot. Tomasz Hołod

  Choć kapitułę 64. Plebiscytu Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowa i Trenera Roku próbowała zdziesiątkować grypa, to jednak nie poddaliśmy się i dzięki temu znamy już wszystkich laureatów naszej zabawy. Nasi czytelnicy nazwiska zwycięzców usłyszą już w poniedziałek 30 stycznia na Dolnośląskiej Gali Sportu, która o godz. 19 rozpocznie się w Narodowym Forum Muzyki.


  W poniedziałek o godz. 20.59 zakończyło się SMS-owe głosowanie czytelników w naszym plebiscycie. Dwie i pół godziny wcześniej w redakcji Gazety Wrocławskiej spotkała się zacna kapituła naszego plebiscytu, która miała wskazać swoje typy.
  Pierwsza - blisko pół godziny przed czasem - pojawiła się Renata Mauer-Różańska, dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie, którą przyszła do nas prosto z obrad miejskiej komisji sportu. Po chwili dołączył do niej Tadeusz Pawłowski - legenda Śląska Wrocław. Kilka minut później dotarli pozostali członkowie: prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Mariusz Jędra, wicemistrz olimpijski z Pekinu w wioślarstwie, reprezentujący Urząd Marszałkowski Paweł Rańda oraz przedstawiciel rektora wrocławskiej Akademii Wychowana Fizycznego dr. Ireneusz Cichy. Miał się zjawić sam rektor. prof. Andrzej Rokita, ale niestety rozłożyła go grypa.

  Obrady trwały blisko godzinę. Najpierw wszyscy - anonimowo - wskazali ich zdaniem najlepszych sportowców i trenerów. To właśnie te głosy ekspertów oraz wyniki SMS-owego głosowania czytelników utworzyły listę laureatów naszego plebiscytu. My już ją znamy i musimy przyznać, że walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta.

  Potem zaczęła się debata na temat przyznania dwóch wyróżnień kapituły - dla "odkrycia roku" i "najlepszej drużyny".
  Jeśli chodzi o odkrycie, to możemy powiedzieć, że decyzja zapadła prawie jednogłośnie.
  Opinie były podzielone w przypadku poszukiwania tej najlepszej drużyny, bo i sukcesów było sporo. Zadecydował jeden głos.

  Znamy też już zwycięzców w kategoriach, w których decydowali tylko czytelnicy, czyli: Najpopularniejszy Sportowiec, Najpopularniejszy Trener, Działacz Roku, Impreza Roku, Najpopularniejszy Młody Talent, Klasa Sportowa, Szkółka Piłkarska, Sportowiec The World Games oraz Najpopularniejsza Drużyna.

  Wszystkie karty odkryjemy już w poniedziałek, 30 stycznia.

  WAŻNE INFORMACJE:

  * AKREDYTACJA na Dolnośląską Galę Sportu 30.01.2017
  * Dotychczasowi triumfatorzy naszego plebiscytu
  * Z historii plebiscytu: Jerzy Popiel i jego miłość do szybownictwa

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sportowiec Roku 2014