Umowa podpisana. Dujszebajew selekcjonerem do 2020 roku

  Umowa podpisana. Dujszebajew selekcjonerem do 2020 roku

  PK, zprp.pl

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  selekcjoner Tałant Dujszebajew i prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Andrzej Kraśnicki

  selekcjoner Tałant Dujszebajew i prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Andrzej Kraśnicki ©Związek Piłki Ręcznej w Polsce

  Tałant Dujszebajew podpisał dziś w Warszawie nową umowę na prowadzenie męskiej reprezentacji w piłce ręcznej. Obowiązuje ona do 2020 roku, czyli do zakończenia igrzysk olimpijskich w Tokio.
  selekcjoner Tałant Dujszebajew i prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Andrzej Kraśnicki

  selekcjoner Tałant Dujszebajew i prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Andrzej Kraśnicki ©Związek Piłki Ręcznej w Polsce  – Fakt, że będziemy kontynuować współpracę z trenerem Dujszebajewem nie ulegał wątpliwości ani przez chwilę. Przed selekcjonerem trudne zadanie – zmiana pokoleniowa w kadrze i tworzenie nowej drużyny. Przed reprezentacją także duże wyzwania – przede wszystkim wywalczenie kwalifikacji do kolejnych turniejów rangi mistrzowskiej, a docelowo do igrzysk olimpijskich 2020 w Tokio. W najbliższym czasie szkoleniowcowi potrzebne będą przede wszystkim konsekwencja, cierpliwość i zaufanie, także kibiców i ekspertów – mówi prezes Andrzej Kraśnicki.

  – Dziękuję za zaufanie. Prowadzenie polskiej reprezentacji to dla mnie, co zawsze podkreślam, ogromny zaszczyt. Mamy przed sobą jasne cele. Zrobię wszystko, co w mojej mocy by zrealizować powierzone mi zadania – podkreśla Talant Dujszebajew.

  48-letni Dujszebajew to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników i trenerów w historii piłki ręcznej. Od 2014 roku prowadzi drużynę Vive Tauron Kielce, z którą trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski, trzy Puchary Polski i w 2016 roku triumfował w Lidze Mistrzów.

  Pierwsza umowa Dujszebajewa z ZPRP obowiązywała od lutego bieżącego roku, wygasała 30 listopada. W tym czasie kadra prowadzona przez tego trenera zakwalifikowała się do przyszłorocznych mistrzostw świata we Francji, wygrywając dwumecz z Holandią, awansowała do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, zajmując w nich potem czwarte miejsce oraz przegrała mecze z Serbią i Rumunią, rozgrywane w ramach eliminacji mistrzostw Europy.

  W styczniu reprezentację czekają mistrzostwa świata we Francji, nie zagrają w nich trzej bardzo doświadczeni zawodnicy - Sławomir Szmal, Karol Bielecki i Krzysztof Lijewski, którzy kilka dni temu ogłosili zakończenie reprezentacyjnych karier.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama