DVSC-TVP Debreczyn – Metraco Zagłębie Lubin 26:20

RED.
Metraco Zagłębie Lubin
Szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin przegrały z VSC Debreczyn 20:26 w rewanżowym meczu drugiej rundy Pucharu EHF. W pierwszym spotkaniu zespół z Dolnego Śląska wygrał różnicą dwóch trafień.

Na początku spotkania najlepiej na parkiecie spisywała się Maria Zamfirescu. Rumunka zdobyła trzy z pięciu bramek dla węgierskiego zespołu. Metraco Zagłębie nie odpuszczało i było w stanie odpowiedzieć na trafienia rywalek. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej po raz pierwszy wyszły na prowadzenie po kwadransie gry (8:7). Po 20 minutach najskuteczniejsza w barwach wicemistrza Polski była Klaudia Pielesz, która rzuciła cztery bramki. Chwilowy przestój lubinianek sprawił, że straciły one kolejne trzy trafienia, dlatego o czas poprosiła trener Karkut. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się czteropunktowym prowadzeniem Węgierek.

„Miedziowe” zanotowały dobre otwarcie drugiej połowy. W 45. minucie na tablicy świetlnej znajdował się remis po 18, co zwiastowało niesamowicie emocjonującą końcówkę. Osiem minut przed końcem, przy wyniku 21:19 parkiet z powodu urazu musiała opuścić Małgorzata Buklarewicz. Lubinianki miały swoje szanse, ale skuteczność i gra w przewadze były ich bolączką. Pięć minut przed końcem Lotte Grigel rzuciła na 23:19, lubinianki pogubiły się w ataku, a 24. bramkę dla Debreczyna zdobyła Anna Palsdottir. Metraco Zagłębie w niespełna cztery minuty musiało odrobić trzy bramki. Na to nie pozwoliły już niesione fanatycznym dopingiem węgierskie zawodniczki. Zawodniczkom z Dolnego Śląska w końcówce nie wychodziło zupełnie nic, w tym dwa rzuty karne, z kolei gospodynie jeszcze powiększyły swoją przewagę i to one awansowały do trzeciej rundy.

DVSC-TVP Debreczyn – Metraco Zagłębie Lubin 26:20 (15:11)

DVSC-TVP: Horvat-Pasztor, Lajtos – Varsanyi, Csaki, Harsfalvi, Punko, Vantara-Kelemen, Hajduch, Sirian, Zamfirescu, Grigel, Palsdottir, Lajtos, Borges Lima.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 2, Semeniuk 1, Trawczyńska 2, Buklarewicz 1, Górna 5, Ważna 3, Marić, Wojtas 1, Belmas , Pielesz 4, Milojević 1.