RELACJA Slavia Sofia- Zagłębie Lubin 1:0 WYNIK, KONIEC MECZU

Piotr Janas z Sofii
RELACJA Slavia Sofia - Zagłębie Lubin 1:0 WYNIK, KONIEC MECZU. Zagłębie Lubin niespodziewanie przegrało ze Slavią w Sofii 0:1 w pierwszym meczu I rundy eliminacji do Ligi Europy. Rewanż za tydzień w Lubinie.

RELACJA Slavia Sofia - Zagłębie Lubin 1:0 WYNIK, KONIEC MECZU

SLAVIA SOFIA - ZAGŁĘBIE LUBIN, Stadion im. Wasyla Lewskiego, Sofia, 30.06.2016: TRANSMISJA, NA ŻYWO, ONLINE, LIVE, STREAM

NASZA RELACJA NA ŻYWO mecz Slavia Sofia - Zagłębie Lubin WYNIK (KLIKNIJ)

Początek należał do przyjezdnych. Już po 12 min lubinianie mogli prowadzić 2:0, ale najpierw strzał Krzysztofa Piątka zablokował jeden ze stoperów, a chwilę później strzał z ostrego kąta z rzutu wolnego egzekwowanego przez Arkadiusza Woźniaka pewnie wychwycił bramkarz Slavii - Mario Kirev.

Gospodarze pierwszy raz bramce strzeżonej przez Martina Polacka zagrozili w 13 min. Bojidar Vasev uderzył z 16 metrów, ale Słowak efektowną paradą sparował piłkę do boku. Akcja ta miała miejsce po szybkiej kontrze, na której Slavia skupiała się przez całe pierwsze 45 min. Zdecydowanie częściej przy piłce był zespół Piotra Stokowca, ale brakowało dobrego ostatniego podania.

Wśród Bułgarów wyróżniali się przede wszystkim środkowy pomocnik Georgi Yomov i skrzydłowy Vasev. To oni napędzali ataki swojego zespołu. Jeśli chodzi o ,,Miedziowych", to najaktywniejsi byli Łukasz Piątek, Arkadiusz Woźniak i Jan Vlasko. Do przerwy goli jednak nie oglądaliśmy.

W jej trakcie nieładnie zachowali się kibice Slavii, którzy podeszli z flagami pod sektor zajmowany przez kibiców z Lubina i prowokacyjnie nimi wymachiwali, próbując wdać się w dyskusje. Służby zdołały jednak zapanować nad sytuacją i nie doszło do żadnych ekscesów.

SLAVIA SOFIA - ZAGŁĘBIE LUBIN 1:0 WYNIK RELACJA (Serderov 85')

Na początku drugiej połowy znów częściej przy piłce było Zagłębie, ale podopieczni Alexandara Tarhanova zaczęli stosować nieco wyższy pressing.

Potem tempo gry wyraźnie spadło, dlatego zareagować postanowił Stokowiec. W 68 minucie za Krzysztofa Piątka wszedł Michal Papadopulos, a w 74 min Krzysztof Janus zajął miejsce Łukasza Janoszki. Piłkarzom wyraźnie dawała się we znaki temperatura. W Sofii było około 30 stopni Celsjusza.

Im bliżej było do końcowego gwizdka, tym głośniejsi byli fani gospodarzy. Bezbramkowy remis wyraźnie ich satysfakcjonował, aż tu nagle... Slavia strzeliła gola. Serder Serderov wykorzystał dokładne dośrodkowanie Omara Abuda, wprawiając swoich kibiców w stan euforii.

Dla ,,Miedziowych" był to cios, na który zupełnie nie byli przygotowani. Spuścili głowy i nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy Slavii. Porażka 0:1 nie przekreśla oczywiście szans na awans Zagłębia, a za tydzień w Lubinie trzeba będzie zagrać o wiele lepiej.

SLAVIA SOFIA - ZAGŁEBIE LUBIN: WYNIK NA ŻYWO RELACJA