Ślsk - Ruch 6:0. WKS reaktywacja ZDJĘCIA, FILMY

Gdyby ktoś nam przed meczem powiedział, że Śląsk wygra z Ruchem różnicą na przykład dwóch-trzech bramek, to doprawdy mocno musielibyśmy się zastanowić, czy to jest w ogóle możliwe. Prognozę na poziomie wyniku 4:0 przyjęlibyśmy jako objaw niegroźnego obłędu, lecz postawienie na 6:0 uznalibyśmy za szaleństwo zagrażające społeczeństwu.

Sobotni mecz z Ruchem udowodnił, że przyczyna tak słabej formy wrocławian w ostatnich tygodniach, tkwiła przede wszystkim w ich głowach. Zawodnicy Jana Urbana od pierwszych minut byli niczym spuszczony ze smyczy pitbull - walczyli o każdą piłkę, biegali jak szaleni, non stop naciskali rywali. - W tygodniu powiedzieliśmy sobie kilka mocnych słów. Widać, że to przyniosło efekty - powiedział po meczu Piotr Celeban, który dodał jednak zaraz, że trzeba mieć dużo pokory, bo cel nie został jeszcze osiągnięty. Swojego gola zadedykował zmarłemu kilka dni temu teściowi. - Zawsze mnie wspierał, oglądał każdy mecz Śląska, służył dobrym słowem. To bramka dla niego - wyjaśnił „Celik”, który po trafieniu nie okazywał wielkiej radości, tylko spojrzał w niebiosa...

Miejscowi prowadzić mogli już w 12 min - po dośrodkowaniu Mateusza Lewandowskiego, głową uderzał Kamil Biliński. Libor Hrdlička interweniował źle i piłkę musiał wygarniać właściwie zza linii bramkowej. Wrocławianie protestowali, że gol jednak był, ale jak pokazały telewizyjne analizy, zabrakło trochę, by piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową.

Na przerwę Śląsk schodził prowadząc 1:0 (gol Bilińskiego głową po wrzutce Kovacevicia) i można było czuć lekki niepokój o końcowy wynik. Jednak kilka minut drugiej połowy wystarczyło gospodarzom, by strzelić trzy bramki i pozbawić złudzeń piłkarzy Ruchu Chorzów.

Najlepszy mecz od powrotu do Wrocławia rozegrał Kamil Biliński. Efekt to hat-trick, a gdyby „Bila” miał trochę więcej szczęścia, to spokojnie mógł do siatki trafić i czwarty raz. - Dla mnie Kamil Biliński był jednym z najlepszych piłkarzy już w przegranym meczu z Piastem. Dzisiaj tę zwyżkę formy potwierdził - zauważył Jan Urban.

- Od kiedy tu jestem czekałem na mecz, w którym strzelę przynajmniej dwie bramki - przyznał Biliński. Jak wyliczył portal slasknet.com trzy trafienia napastnika Śląska były dziewiątym hat-trickiem WKS-u w Ekstraklasie. Sam „Bila” do soboty miał w tym sezonie zaledwie pięć bramek w lidze, a teraz stał się najskuteczniejszym piłkarzem ekipy Jana Urbana w tym sezonie.

Odmieniony był Ryota Morioka - nie tylko strzelił dwie bramki, ale nareszcie starał się też walczyć w obronie. - Morioce najbardziej przeszkadzały sprawy pozasportowe - zdradził trener Śląska, który w tygodniu - wykorzystując zaprzyjaźnionego trenera z Japonii - przeprowadził z rozgrywającym WKS-u poważną rozmowę. Najwidoczniej to pomogło.

Śląsk zagrał świetnie, ale tak wysokie zwycięstwo to także „zasługa” katastrofalnej postawy Ruchu w defensywie. Proste błędy popełniali tak doświadczeni zawodnicy, jak 40-letni Łukasz Surma, który przy golu na 5:0 nie trafił zwyczajnie w piłkę, co skrzętnie wykorzystał Biliński.

Tuż po meczu odwagę stanąć przed dziennikarzami miał tylko były piłkarz Śląska Rafał Grodzicki. - To kompromitacja. Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek stracił sześć bramek. Schodząc z boiska, nie wierzyłem w to, co się dzieje. Nie potrafię sobie tego nawet w głowie poukładać - powiedział kapitan „niebieskich”.

1:0 Kamil Biliński 17’ (asysta: Kovacević)

2:0 Ryota Morioka 50’ (dobitka strzału Picha)

3:0 Kamil Biliński 54’ (asysta: Madej)

4:0 Piotr Celeban 56’ (dobitka własnego strzału)

5:0 Kamil Biliński 71’ (po kiksie Surmy)

6:0 Ryota Morioka 82’ (asysta: Pich)

Materiał oryginalny: Ślsk - Ruch 6:0. WKS reaktywacja ZDJĘCIA, FILMY - Gazeta Wrocławska