Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:0 WYNIK RELACJA 18.02.2017 ZDJĘCIA VIDEO BRAMKI Śląsk wygrał z Wisłą

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków
Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:0 WYNIK RELACJA 18.02.2018 ZDJĘCIA VIDEO BRAMKI. To nie był piękny mecz, ani wielka reklama futbolu, zwłaszcza w pierwszej połowie. Najważniejsze jednak, że Śląsk wygrał i wrócił do walki o pierwszą ósemkę. Złotą bramkę strzelił rezerwowy Joan Roman.

Śląsk na wiosnę miał grać nie tylko efektywnie, ale też efektownie, ale mecz z Wisłą Kraków znów nie był wielką reklamu futbolu na Stadionie Wrocław. Niestety.

Jan Urban był najwidoczniej zadowolony z postawy swojej drużyny w Płocku, bo w wyjściowym składzie na "Białą Gwiazdę" nie dokonał ani jednej zmiany. Pomimo tego WKS nie wyglądał tak dobrze, jak przed tygodniem. Wystarczy powiedzieć, że przez 45 minut nie był w stanie oddać jednego celnego strzału na bramkę. Doprawdy - trudno w takiej sytuacji wyjść na prowadzenie. Piłkarze Jana Urbana najlepszą okazję w pierwszej części stworzyli sobie w 37 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu głową uderzał Łukasz Madej. Minimalnie jednak nad poprzeczką. Próbował jeszcze Kamil Biliński w 21 min., ale po wrzutce z lewej strony też nie potrafił głową skierować piłki do siatki.

A Wisła? No cóż - też miała niewiele argumentów. Aktywny był Małecki, ale wynikało z tego niewiele. Raz do jego dobrego dośrodkowania niemal doszedł w polu karnym Paweł Brożek. Zabrakło kilku centymetrów.

Drugą połowę wrocławianie zaczęli z przytupem - od dobrej próby Kamila Dankowskiego z rzutu wolnego. Zasada jest prosta - gdy wolny jest daleko od bramki, to "Danek" lutuje ile fabryka dała. A że trafił między słupki, to Załuska musiał piąstkować. Dobitka Pawelca była już bardzo niecelna.

Żywiej do przodu ruszyła też "Biała Gwiazda", zwłaszcza swoją lewą stroną. Najpierw uderzał Brożek, ale trafił w nadbiegającego Pawelca, a po chwili próbę Małeckiego obronił Mariusz Pawełek.

W 68 min powinno być 0:1, bo "Mały" wpadł w pole karne, łatwo ograł Dankowskiego, a mając przed sobą tylko bramkarza, przymierzył minimalnie obok długiego słupka. Ufff... W odpowiedzi wrocławianie ruszyli z kontrą trzech na dwóch, lecz Kamil Biliński zamiast podawać do lepiej ustawionych partnerów, zdecydował się na niepotrzebny strzał z ostrego kąta.

Wrocławianie swoją szansę wykorzystali w 76 min. Z lewej strony dośrodkował Madej, piłkę przedłużył Biliński, a wprowadzony chwilę wcześniej Joan Roman strzelił swoją pierwszą bramkę w Śląsku w siódmym meczu. Hiszpan po chwili mógł ukąsić drugi raz, ale skuteczną paradą popisał się Łukasz Załuska.
Kiko Ramirez próbował gonić wynik wprowadzając Zdenka Ondraska, ale krakowianie mieli mało pomysłów na grę ofensywną. Gospodarze za to grali dość spokojnie, co chwilę wyprowadzając ataki, lub przetrzymując piłkę na połowie rywali. Udało się dowieźć wynik do końca. To zwycięstwo było dopiero drugą wygraną Śląska na własnym boisku w tym sezonie.

Gorąco było na trybunach. Jeszcze niecały rok temu fanów Śląska i Wisły łączyła wielka przyjaźń, a teraz obrzucali się obelgami. Już na początku pierwszej połowy na trybunach pojawiła się ochrona z tarczami, która stanęła między grupami. Obie strony prowokowały się wzajemnie. Ochroniarze odsunęli zatem wrocławian od "Wiślaków". Z tego, co dostrzegliśmy przynajmniej dwóch krewkich sympatyków WKS-u zostało wyprowadzonych ze stadionu. Do żadnych starć na trybunach jednak nie doszło.

ŚLĄSK WROCŁAW WISŁA KRAKÓW TRANSMISJA NA ŻYWO ŚLĄSK WROCŁAW WISŁA KRAKÓW 18.02.2017 LIVE ONLINE ŚLĄSK WROCŁAW WISŁA KRAKÓW ZAPOWIEDŹ RELACJA ŚLĄSK WROCŁAW WISŁA KRAKÓW STREAM ONLINE GDZIE OBEJRZEĆ ŚLĄSK WROCŁAW WISŁA KRAKÓW O KTÓREJ MECZ ŚLĄSK WROCŁAW WISŁA KRAKÓW EKSTRAKLASA 2017 ŚLĄSK WROCŁAW WISŁA KRAKÓW RELACJA WYNIK BRAMKI ŚLĄSK WISŁA KRAKÓW VIEDO SKRÓT 18.02.2017