RELACJA Śląsk - Lech Poznań 2:0. Lider padł we Wrocławiu 22.09.2017 ZDJĘCIA

RELACJA WYNIK ZDJĘCIA Śląsk Wrocław - Lech Poznań 2:0. "Lider? Jaki lider?!" - tak mogą zapytać po tym meczu piłkarze Śląska Wrocław, którzy bez większych problemów rozprawili się z Lechem Poznań. "Kolejorz" całą drugą połowę radził sobie bez trenera Nenada Bjelicy, którego Paweł Gil odesłał na trybuny. Spotkanie na Stadionie Wrocław oglądało ponad 22 tys. kibiców.

W sumie to po tej porażce trener Lecha Poznań powinien być... zadowolony. - Cieszę się, że Marcin jest w wysokiej formie strzeleckiej. Dla mnie to satysfakcja, że strzela gole i mówi, że to efekt pracy ze mną i moim sztabem. Życzę mu, żeby znów został królem strzelców – mówi przed meczem ze Śląskiem Nenad Bjelica. No cóż – Robak znów strzelił, więc Chorwat powinien czuć się mimo porażki w jakiś sposób spełniony.

Chociaż początek pierwszej połowy był wyrównany, to jednak potem trudno było uwierzyć, że do Wrocławia przyjechał lider ekstraklasy. Bo co to za lider, który przez trzy kwadranse oddał jeden (JEDEN!) celny strzał na bramkę. Owszem, pierwsze kilka minut może i Lech miał przewagę, ale koledzy za żadne skarby nie potrafili celnie podać do osamotnionego z przodu Christiana Gytkjaera, który z minuty na minutę tracił ochotę do gry.

WKS tymczasem z upływem czasu się rozpędzał. Raz próbował Robert Pich, dewa razy Arkadiusz Piech, który popisał się nawet strzałem z przewrotki, lecz piłka poszybowała ponad poprzeczką. Tak czy inaczej – gra gospodarzy mogła się podobać. Nie było kunktatorstwa, a zaangażowanie, walka, parcie do przodu. To wszystko zostało nagrodzone w 25 min, kiedy to na prowadzenie Śląsk wyprowadził wspomniany już Pich. Nie byłoby tego trafienia gdyby nie… ofensywne wejście Mariusza Pawelca. Dostał piłkę od Koseckiego, podał do Piecha, który co prawda został zablokowany, lecz do bezpańskiej piłki dopadł Słowak i dopełnił formalności.

Ciśnienia nie wytrzymywali nie tylko piłkarze Lecha, ale też trener Nenad Bjelica, który żywo gestykulował przy linii bocznej. Sędzia Paweł Gil upomniał go raz, a tuż przed przerwą skrupułów już nie miał i odesłał Chorwata na trybuny. Szkoleniowiec „Kolejorza” pewnie już zatem tylko na ekranie telewizora mógł oglądać jak Mario Situm zahacza w szesnastce Jakuba Koseckiego, ten teatralnie pada na murawę a arbiter dyktuje rzut karny. Wyrok wykonał Marcin Robak, czyli ten, który jeszcze niedawno miał w Lechu na pieńku z Bjelicą.

Lech wykonał w przerwie tylko jedną zmianę. Gytkjaera zastąpił Nicki Bille Nielsen lecz to jakoś znacząco nie wpłynęło na „Kolejorza”. Po jego zawodnikach było widać sporą frustrację, czego efektem były żółte kartki Situma i Emira Dilavera. Nawet jeśli już piłka leciała w pole karne miejscowych, to albo dobrze interweniował Jakub Wrąbel, albo nogę zostawiali gdzieś obrońcy.

W samej końcówce goście zaczęli grać na większym ryzyku, lecz WKS nie potrafił tego wykorzystać. Kilka razy wrocławianie wychodzili z szybką kontrą dwóch na dwóch lub dwóch na trzech, ale brakowało ostatniego podania. "Kolejorz" tymczasem był bezradny przy właściwie bezbłędnej defensywie przeciwników.

Trzy punkty dla Śląska w pełni zasłużone. To był już ósmy mecz wrocławian bez porażki na własnym stadionie.

ŚLĄSK LECH WYNIK ŚLĄSK LECH RELACJA ŚLĄSK LECH ZDJĘCIA BRAMKI ŚLĄSK WROCŁAW LECH POZNAŃ TRANSMISJA NA ŻYWO ŚLĄSK WROCŁAW LECH POZNAŃ 22.09.2017 LIVE ONLINE ŚLĄSK WROCŁAW LECH POZNAŃ ZAPOWIEDŹ RELACJA ŚLĄSK WROCŁAW LECH POZNAŃ STREAM ONLINE GDZIE OBEJRZEĆ ŚLĄSK WROCŁAW LECH POZNAŃ O KTÓREJ MECZ ŚLĄSK WROCŁAW LECH POZNAŃ EKSTRAKLASA 2017 ŚLĄSK WROCŁAW LECH POZNAŃ