Mecz Śląsk Wrocław - Legia 2:1 WYNIK, RELACJA, ZDJĘCIA, VIDEO 9.09.2017

Mecz Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 2:1 WYNIK, RELACJA, ZDJĘCIA, VIDEO 9.09.2017. To był mecz, jakiego dawno kibice Śląska Wrocław nie oglądali na własnym stadionie. Wrocławianie w obecności ponad 24 tys. kibiców w pełni zasłużenie pokonali aktualnych mistrzów Polski 2:1. Bohaterem spotkania został strzelec dwóch goli Marcin Robak.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 2:1

Bramki: Robak 61 k., 68 - Niezgoda 36
Widzów: 24 086
Sędzia: Jarosław Przybył

Śląsk: Wrąbel - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Cotra - Chrapek, Riera, Madej (70. Vacek), Pich - Piech (79. Srnić), Robak (90. Łuczak). Trener: Jak Urban.

Legia: Malarz - Jędrzejczyk, Astiz, Pazdan, Hlousek Ż (86. Mączyński) - Kopczyński (77. Nagy), Jodłowiec, Moulin, Pasquato (66. Szymański) - Niezgoda, Sadiku. Trener: Jacek Magiera.

Obaj trenerzy zaskoczyli trochę kibiców wyjściowymi jedenastkami, bo chyba nikt nie spodziewał się, że od pierwszej minuty będziemy w tym spotkaniu oglądać na murawie aż czterech napastników. Jan Urban z jednej strony przez plagę kontuzji nie miał dużego wyboru, ale zrezygnować z dobrego w destrukcji Dragoljuba Srnicia przy tak dobrym rywalu... To było duże ryzyko.

Dość jednak niespodziewanie wrocławianie od początku pojedynku z mistrzami Polski przejęli inicjatywę i wyglądali bardzo dobrze. Mieli plan na to spotkanie, konsekwentnie go realizowali, zamykając nawet czasem piłkarzy Jacka Magiery pod ich polem karnym. Już w 3 min Robert Pich zszedł do środka i uderzył mocno, lecz prosto w ręce Arkadiusza Malarza. Po kwadransie dobrą szansę miał Marcin Robak, ale po podaniu Cotru przymierzył obok słupka. Niewiele też do szczęścia brakowało Arkadiuszowi Piechowi - do bramki miał co prawda daleko, ale prawie trafił w okienko.

Drużyna z Warszawy grała co prawda bez nominalnych skrzydłowych, ale nie było widać jej przewagi w środku pola. Pewnie spisywał się Michał Chrapek, nieźle wracający do podstawowego składu po kontuzji Riera. Kiedy trzeba było, to w obronie pomagali wszyscy - tak jak Pich, gdy w ostatniej chwili wybił piłkę spod nogi szykującemu się do strzału Niezgodzie.

Legia właściwie nie stworzyła sobie żadnej groźnej sytuacji, ale... i tak strzeliła gola. W 36 minucie przy rzucie wolnym dla legionistów zaspali wszyscy - obrona Śląska, bramkarz Jakub Wrąbel i... sędzia asystent. Po pierwsze - wydaje się, że przy dośrodkowaniu był spalony, po drugie - Wrąbel powinien dojść do piłki, a po trzecie - cała defensywa gospodarzy została dwa kroki z tyłu, więc Sadiku i Niezgoda nie mieli kłopotu z wykończeniem akcji.

To trafienie co prawda nie wybiło z rytmu WKS-u, bo za chwilę w poprzeczkę trafił Robak, ale wciąż brakowało skuteczności. Efekt był taki, że pomimo 65 proc. posiadania piłki, wrocławianie na przerwę schodzili przegrywając 0:1.

Tym razem jednak konsekwencja się opłaciła. Zespół Jana Urbana od początku drugiej połowy starał się robić to, co robił w pierwszej - naciskał rywala. Już po chwili zmusiło to Malarza do niepewnej interwencji po atomowym strzale Chrapka z ponad 20 metrów.

Wyrównanie padło w 62 min. Sędzia Przybył dopatrzył się ręki w polu karnym Hlouska, a jedenastkę na gola zamienił niezmordowany tego dnia Robak. Były snajper Lecha Poznań kilka chwil później poszedł za ciosem i dał WKS-owi prowadzenie! Jednak więcej niż połowę zasług przy tym trafieniu należy zapisać Łukaszowi Madejowi, którego profesorskie dośrodkowanie na długi słupek było wyliczone co do milimetra. 2:1, Śląsk na prowadzeniu! Szaleństwo na trybunach!

W 77 min powinno być 3:1, gdy Cotra przebiegł właściwie pół boiska mijając łatwo rywali, lecz zabrakło mu już sił na precyzyjny strzał.

Urban pod koniec postanowił bronić wyniku - najpierw za Piecha wprowadził Srnicia, a już w doliczonym c zasie gry za Robaka Łuczaka. Wynik się jednak nie zmienił. Legia została pokonana!

ŚLĄSK WROCŁAW LEGIA WARSZAWA TRANSMISJA NA ŻYWO ŚLĄSK WROCŁAW LEGIA WARSZAWA 9.09.2017 LIVE ONLINE ŚLĄSK WROCŁAW LEGIA WARSZAWA ZAPOWIEDŹ RELACJA ŚLĄSK WROCŁAW LEGIA WARSZAWA STREAM ONLINE GDZIE OBEJRZEĆ ŚLĄSK WROCŁAW LEGIA WARSZAWA O KTÓREJ MECZ ŚLĄSK WROCŁAW LEGIA WARSZAWA EKSTRAKLASA 2017 ŚLĄSK WROCŁAW LEGIA WARSZAWA

Materiał oryginalny: Mecz Śląsk Wrocław - Legia 2:1 WYNIK, RELACJA, ZDJĘCIA, VIDEO 9.09.2017 - Gazeta Wrocławska