Lech - Śląsk. Rumak: nie jest to dla mnie zwykłe spotkanie

  Lech - Śląsk. Rumak: nie jest to dla mnie zwykłe spotkanie

  JG

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Mariusz Rumak spotkał się z dziennikarzami przed piątkowym meczem z Lechem Poznań (godz. 20.30). - Nie chce powiedzieć że to wyjątkowy mecz, ale nie jest to też zwykłe spotkanie. Nie chodzi o Lecha, ale wracam do Poznania. Mam tam wielu znajomych. To jest coś innego. Będziemy jednak tak samo zmotywowani jak w każdym innym pojedynku - powiedział trener WKS-u, który w Ekstraklasie w roli pierwszego szkoleniowca debiutował właśnie w Kolejorzu.
  Lech - Śląsk. Rumak: nie jest to dla mnie zwykłe spotkanie

  ©fot. Tomasz Hołod

  Mariusz Rumak, trener Śląska Wrocław, przed meczem z Lechem

  Nie chce powiedzieć że to wyjątkowy mecz, ale nie jest to też zwykłe spotkanie. Nie chodzi o Lecha, ale wracam do Poznania. Mam tam wielu znajomych. To jest coś innego. Będziemy tak samo zmotywowani jak w każdym innym pojedynku.

  Na Bułgarskiej zawsze jest gorąco. Ja zostawiłem w pamięci tylko to zwycięstwo Zawiszy z Lechem 1:0, a nie porażkę 2:6. To był zresztą inny mecz. Miałem wówczas wrażenie, że moja drużyna to taktycznie drugi zespół. Nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. Jednak po kilku miesiącach pracy w Bydgoszczy wygraliśmy 1:0.

  Jak przepracowaliśmy ten okres?

  Egzaminem zawsze jest mecz. Jedziemy na stadion aktualnych mistrzów Polski, więc będzie trudno. Pracowaliśmy przede wszystkim na tym, aby być lepiej zorganizowanym na boisku. Sprawdzaliśmy też, jaka jest nasza dyspozycja fizyczna.

  Brakuje nam bramek wszystkich zawodników. Gole strzelają teraz Dwali i Tomek Hołota, który został przesunięty do przodu. Robert Pich może strzelać kilkanaście bramek w sezonie. Na treningach wygląda coraz lepiej, zaczynają mu wpadać gole.

  Mervo w ostatnim meczu był ambitnym piłkarzem, ale trafił w poprzeczkę. Bramki nie strzelił, a z tego rozliczamy napastników. Cała trójka napastników (Biliński, Kaczmarek, Mervo - przyp. JG) ma tych bramek mało.

  Śląsk stać na bramki w Poznaniu. Lech po porażce z Legią jest ranny. Potrzebują punktów, są zmotywowani. My też jednak ich potrzebujemy. Mentalnie będzie to trudne spotkanie.

  Czy ze słabszymi rywalami pojawi się na boisku ofensywny pomocnik?
  Patrząc na tabelę, to niewiele jest słabszych ekip od nas. W tygodniu ćwiczyliśmy warianty ofensywne, ale w obecnej sytuacji Śląsk musi być przede wszystkim stabilny w obronie. To jest podstawa.

  Nie mam jeszcze osiemnastki meczowej na ten mecz, ale znów zabiorę do niej tylko trzech graczy spoza Unii Europejskiej. Ta zasada będzie obowiązywać zawsze. Niezdolni do gry są tylko Gosztonyi i Bartkowiak. Węgier wraca do formy po urazie, idzie mocno do przodu W ciągu dwóch tygodni będzie gotowy.
  Bartkowiak wrócił z meczu z rezerw z drobnym urazem. W poniedziałek ma wrócić do treningów.

  Brak w ostatnich dniach Dwalego i Mervo oczywiście spowodował, że nie mogliśmy wszystkiego przećwiczyć, ale to dobrzy piłkarze.
  Zresztą pamiętam jak kiedyś w Lechu przed treningiem mieliśmy ośmiu zawodników, bo 12 pojechało na zgrupowanie. Do tego trzeba dążyć (uśmiech).

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A jutro

   Figo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Zmiana trenera

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rumaczek

   wygramy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Lech-Ślask 0:5 i po kolejorzu

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NA RUMAKU DO POZNANIA !

   WKS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   JEDZIEMY PO 3 PKT !!!WKS ! WKS ! NADZIEJA UMIERA OSTATNIA !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lenie

   Lenie ze Śląska (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 9

   Patałachy ze Śląska papaaaaa do okręgówki, bo nawet w I lidzie nie ma dla takich leni miejsca !


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   121 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   "Miszczu", zgłoś siebie na Oporowską...

   Gry On Line - Zagraj Reklama