Dogrywka #2 Czas zapytać - co ja robię w Śląsku?

  Dogrywka #2 Czas zapytać - co ja robię w Śląsku?

  Jakub Guder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dogrywka #2 Czas zapytać - co ja robię w Śląsku?

  ©fot. Janusz Wójtowicz

  W trakcie meczu z Bytovią ktoś na Twitterze podrzucił link do wywiadu z dyrektorem Wojciechem Błońskim (dla portalu futbolfejs.pl), który ukazał się w czwartek rano. Tytuł wymowny: Interesuje nas pierwsza trójka ligi i Puchar Polski. Nie minęły 24 godziny, a połowa tego planu poszła...hmm... do kosza.
  Dogrywka #2 Czas zapytać - co ja robię w Śląsku?

  ©fot. Janusz Wójtowicz

  Dyrektor Błoński mówi też, że od marca drużyna pokazała, że "potrafi grać w piłkę" i gra futbol "który może się podobać". Owszem - może tak było w wiosną, ale w tym sezonie WKS strzelił u siebie jedną (!) bramkę i to z wątpliwego rzutu karnego. Na dodatek w trzech ostatnich meczach stracił dziewięć goli.

  W Bytowie piłkarze Śląska zagrali zawstydzająco, a trener Mariusz Rumak podjął kilka niezrozumiałych decyzji (dlaczego obu napastników - Mervo i Bilińskiego - do końca trzymał na ławce, choć drużyna przegrywała?), ale nie to jest największym problemem WKS-u.
  Problemem klubu jest to, że chociaż w rękach miasta jest od kilku lat, to nadal nie doczekał się długofalowej strategii. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że we Wrocławiu wszyscy - od prezydenta, poprzez szefa Rady Nadzorczej aż na prezesie skończywszy - myślami wychodzą tylko do najbliższego czerwca, do końca sezonu, do sukcesu, który - w ambitnych planach - tam czeka. Liczy się to, aby na koniec rozgrywek być w ósemce, najlepiej w trójce. By odtrąbić sukces, koniecznie awansować do europejskich pucharów; by zadowolić kibica, uspokoić go, że miejskie pieniądze nie są wyrzucane w błoto, ale szybko przemieniają się w triumf. Nie tędy droga.

  CZYTAJ TAKŻE
  Blamaż, wstyd, kompromitacja. Śląsk odpadł z Pucharu Polski!


  Śląsk musi mieć na siebie plan, strategię; musi zbudować wreszcie solidny fundament, którym będzie akademia piłkarska z prawdziwego zdarzenia - z własnymi obiektami i bursą. Sternicy Śląska muszą mieć wizję pierwszej drużyny, przewidywać kto odejdzie, szukać następców nie we wrześniu, ale już na początku roku. Przestać sprowadzać zagranicznych piłkarzy, o których za kilkanaście miesięcy nikt nie będzie pamiętał, ale pilnować, by tacy zawodnicy z regionu jak Mateusz Szczepaniak, Krzysztof Drzazga czy Maciej Górski trafiali do Wrocławia. W innym przypadku każdego lata będzie czekała nas przebudowa drużyny, niezdrowa rewolucja. W czerwcu przyszłego roku kontrakty kończą się m.in. Pawełkowi, Celebanowi, Kokoszce, Grajciarowi, Bilińskiemu czy Madejowi. Tylko wypożyczeni są w tej chwili Alvarinho, Joan Roman i Mervo. Owszem - kilku z nich ma opcje wykupu czy przedłużenia umowy, ale ilu uda się zatrzymać? Ilu w ich miejsce wskoczy juniorów, młodych talentów?

  Na koniec - czas chyba zweryfikować decydentów w Śląsku. Tu nie chodzi o to, aby kogoś wytykać palcem, piętnować, oskarżać, wymieniać z nazwiska, szkalować. Jest jednak prosta prośba do działaczy - wszystkich szefów, dyrektorów, prezesów, przewodniczących i innej maści kierowników. Niech każdy z Was stanie rano przed lustrem i odpowie sobie na proste pytanie: czy ja poważnie świetnie znam się na tym, czym zajmuję się w klubie? Czy ja mam odpowiednie kompetencje, doświadczenie, umiejętności, by podejmować kluczowe decyzje budujące Wielki Śląsk? Niech tylko nie wystarczy wam odpowiedź, że "mam Śląsk w sercu, we krwi". Ten klub jest w sercu wielu wrocławian. To jednak za mało, by mądrze nim zarządzać.

  Część z was przejdzie tę weryfikację pewnie pozytywnie, bo wierzymy i wiemy, że ta grupa zna się na rzeczy, inni - powinni odejść.

  >

  Czytaj także

   Komentarze (25)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wypociny Jakuba Gudera

   Wierni kibice Śląska z trybuny C (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Na całym świecie dziennikarze lokalnej prasy wspierają miejscowy sport, podnoszą na duchu, i oczywiście (kiedy trzeba) wytykają wpadki, błędy, ale to co wyrabiają nasze sportowe gryzipiórki, to...rozwiń całość

   Na całym świecie dziennikarze lokalnej prasy wspierają miejscowy sport, podnoszą na duchu, i oczywiście (kiedy trzeba) wytykają wpadki, błędy, ale to co wyrabiają nasze sportowe gryzipiórki, to jest zwykłe DRAŃSTWO !
   Kiedyś niejaki Michał G. wypisywał knoty przeciwko Śląskowi w "Przeglądzie Sportowym", teraz jeszcze większym wrogiem Śląska jest niejaki Guder. Przeprowadź się chłopie do Lubina i wspieraj "Kretów" w miejscowej gadzinówce "Odgłosy spod ziemi", albo nad morze i tam kochaj Arkę.
   Warsiawskie pismaki zawsze popierają swoją legiunię nawet jak daje d ...., zawsze mając resztę Polski tam gdzie kończą się plecy.
   Guder wynieś się z Gazety Wrocławskiej.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bursa?

   Urzednik z urzedu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   Ale kto zostanie kierowniczka bursy?Za ile? Oto sa pytania.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mieszkancy!

   Wolodia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Nad wami jest prezydent ale nad wszystkim czuwam ja sekretarz miasta.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dobry artykuł, podejście rzeczowe

   ps (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Nie ma się co unosić. Kopacze Slaska są słabi, a fundamentów klubu nie ma.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TO..........

   Król (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Z 1 ligą 0:3 to trzeba celować na 2 ligę.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do "króla"

   Przyjaciele Jolki z Wrocławia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Albo jesteś prawdziwym kibicem NA DOBRE i NA ZŁE, albo siedź na d ... w chałupie i chlaj piwsko..

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Katastrofa

   2k (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

   Konieczny jest spadek. Rozwiązanie kontraktów ze wszystkimi zagranicznymi zawodnikami. W zakiam j uniorzy plus weterani . Za 2-3 lata z nowym sponsorem powrót do ekstraklasy. Oczywiście Śląsk musi...rozwiń całość

   Konieczny jest spadek. Rozwiązanie kontraktów ze wszystkimi zagranicznymi zawodnikami. W zakiam j uniorzy plus weterani . Za 2-3 lata z nowym sponsorem powrót do ekstraklasy. Oczywiście Śląsk musi grać przy Oporowskiej.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Cały pseudozarząd do dymisji !

   taka jest prawda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 1

   Wywalić natychmiast nieudaczników z klubu na bruk, jeszcze jest czas na zmiany, ale czekać już nie można dłużej absolutnie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DNO PIACH MUŁ ...

   leks (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

   Jedna wielka kupa ! Dno i 5 m mułu ! Rozpieprzyć to wszystko i do 3 ligi - obciąć pensje do średniej krajowej i komu się nie podoba to niech wypier....! Winien jest zarząd klubu ,cichutko siedzą...rozwiń całość

   Jedna wielka kupa ! Dno i 5 m mułu ! Rozpieprzyć to wszystko i do 3 ligi - obciąć pensje do średniej krajowej i komu się nie podoba to niech wypier....! Winien jest zarząd klubu ,cichutko siedzą ,kaska leci a jak o dziwo się utrzymali w lidze to paniczne szukanie zawodników którzy zechcieliby zagrać w piłkę dla Wrocławia. To jest strategia aby do następnego meczu - może będzie 0 do 0. Panie Prezydencie GDZIE JEST WIELKI ŚLĄSK ????? JEST WIELKA KUPA I WSTYD !zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Z Błońskiego to ani koszykarz był ani działacz jest

   ech (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 2

   Wygląda na to , że i trener Rumak jest w tej chwili dywersantem . Wiosną prawdopodobnie Śląsk uratowało tylko dobre przygotowanie kondycyjne przez poprzedniego trenera Szukiełowicza .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pralnia pieniędzy i pożywka dla kolesi

   ms (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 8

   inaczej nie umiem sobie wytłumaczyć potrzeby utrzymywania tego "klubu" przez miasto. Oddać to w pierony!

   Gry On Line - Zagraj Reklama