Męki Hiszpanów z Iranem. W grupie B sytuacja powoli się klaruje

DW
Bartek Syta
Hiszpanie bardzo długo czekali na pierwszą bramkę, aż w końcu łut szczęścia pomógł im w zdobyciu trzech punktów przeciwko reprezentacji Iranu. Podopieczni Carlosa Queiroza dzielnie bronili dostępu do własnej bramki przez 55 minut, ale skapitulowali przez błąd jednego zawodnika, który przy wybiciu trafił prosto w Diego Costę. Napastnik Hiszpanii zanotował gola, na którego zasłużyła jednak cała drużyna. W grupie B dwie drużyny mają już po cztery punkty z takim samym stosunkiem bramek - Portugalia i Hiszpania.

Spotkanie przez cały czas stało pod dyktando Hiszpanów. Najpierw w 4. minucie Diego Costa mógł pokonać Bieranvanda po nieudanym piąstkowaniu, ale golkiper naprawił swój błąd. Po dwoch minutach swoją okazję zmarnowali Irańczycy. Piłkarze Carlosa Queiroza mieli rzut wolny pod polem karnym rywala, ale dośrodkowanie pozostawiło wiele do życzenia. Po niecałym kwadransie gry Vahida Amiri próbował wziąć sprawy w swoje ręce, ale jego uderzenie okazało się minimalnie niecelne.

Iran bronił się bardzo dzielnie, nawet po zmianie stron. W 50. minucie powinno być już 1:0 dla Hiszpanii, ale kapitalne zawody rozgrywał tego dnia Ali Bieranvand. Busquets uderzył z dystansu, ale bramkarz z Iranu popisał się cudowną paradą. Bramka musiała w końcu paść. Padła w dość nieoczekiwanym momencie, bo w 55. minucie nastąpiło zamieszanie w polu karnym i jeden z zawodników Iranu trafił w Diego Costę, a piłka wpadła do bramki. To w końcu musiało się stać.

Szczęście sprzyjało Hiszpanom, ale Irańczycy nie odpuszczali. W 77. minucie Mehdi Taremi było bardzo blisko dobicia piłki do pustej bramki. Gdyby ruszył do piłki nieco wcześniej, padłby gol. Po chwili Taremi znów miał piłkę meczową. Po świetnej akcji przeprowadzonej kilkoma podaniami nie trafił w bramkę z trzech metrów.

Hiszpania zrównała się punktami z Portugalią. Obie drużyny mają po cztery oczka i taki sam bilans bramek - 4:3. O liderze grupy B rozstrzygnie więc trzecia kolejka.

MŚ 2018 w GOL24

Materiał oryginalny: Męki Hiszpanów z Iranem. W grupie B sytuacja powoli się klaruje - Gol24