Euro 2016: Lewandowski strzelił najszybciej w historii? Nie, ale...

jac
Jeszcze przed upływem dwóch minut Polska wyszła na prowadzenie w meczu z Portugalią. Robert Lewandowski trafił dokładnie w 1:40. Jak wyliczyli statystycy z UEFA, nie jest to jednak najszybszy gol w historii Mistrzostw Europy.

Polacy przeprowadzili akcję bramkową ekspresowo. A było tak: z połowy piłkę na lewe skrzydło podał Łukasz Piszczek. Kamil Grosicki ją przyjął, a potem dośrodkował do nabiegającego Roberta Lewandowskiego. Kapitan biało-czerwonych kopnął przy prawym słupku. Na przełamanie czekał aż do piątego, jak się później okazało ostatniego spotkania. Dokonał tego szybko, bo ledwie po upływie 100 sekund.

- Oczywiście poczułem radość, bo lepszego początku nie można było sobie wymarzyć. Niestety, okazało się, że to za mało, by znaleźć się w czołowej czwórce. Na pewno pozostał niedosyt - powiedział po ostatnim gwizdku Robert Lewandowski.

To nie jest jednak najszybszy gol w historii Mistrzostw Europy. Od Lewandowskiego szybciej trafił Rosjanin Dmitri Kirichenko. Podczas Euro 2004 w meczu z Grecją (2:1) skierował piłkę do bramki w 1:07, czyli po 67 sekundach. Gol Lewandowskiego zostaje więc zapisany jako drugi spośród najszybszych.

Najszybsze gole na Mistrzostwach Europy:

1. Dmitri Kirichenko - 1:04 (Euro 2004, Rosja - Grecja)
2. Robert Lewandowski - 1:40 (Euro 2016, Polska - Portugalia)
3. Robbie Brady - 2:00 (Euro 2016, Francja - Irlandia Północna)
4. Sergej Aleinikow - 2:07 (Euro 1988, Anglia - Związek Radziecki)
5. Petr Jiracek - 2:14 (Euro 2012, Czechy - Grecja)
6. Alan Shearer - 2:14 (Euro 1996, Anglia - Niemcy)
7. Michael Owen - 2:25 (Euro 2004, Portugalia - Anglia)
8. Hristo Stoiczkow - 2:27 (Euro 1996, Bułgaria - Rumunia).

Oceny Portugalii za mecz z Polską: Słabo, ale do przodu
Lewandowski strzelił najszybciej w historii? Nie, ale…
Cała Polska wspiera Jakuba Błaszczykowskiego
Maryla Rodowicz ruga zespół: Jak nie chcą biegać, to niech nie biegają
Memy po meczu Polska - Portugalia [GALERIA]

Wybieramy Miss Euro 2016! [ZAGŁOSUJ]

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Źródło: własne/UEFA

Materiał oryginalny: Euro 2016: Lewandowski strzelił najszybciej w historii? Nie, ale... - Gol24