Zagłębie - Śląsk 2:0. Skandaliczne zachowanie Riery [OCENY piłkarzy WKS-u]

jg
Wynik i gra ma odzwierciedlenie w ocenach piłkarzy Śląska Wrocław za mecz w Lubinie. Na dodatek skandalicznie zachował się Sito Riera, który kopnął rywala bez piłki i tym samym osłabił zespół na kolejne mecze w grupie spadkowej.

Oceniamy Śląsk za mecz z Zagłębiem (średnia 3,79)

Mariusz Pawełek (36 lat) - 4,5 (skala ocen 1-10)
Zagłębie Lubin strzelało, strzelało i strzelało, a Pawełek latał za piłkami, chociaż częściej odbijały się od słupka i od poprzeczki, a nie od niego.
Polska, wartość: 100 tys. euro (za transfermarkt.de), 239 meczów/0 goli w Lotto Ekstraklasie

Mateusz Lewandowski (24 lat) - 4
W drugiej połowie wybił wślizgiem zmierzającą do bramki, miał jedno celne dośrodkowani... to by było wszystko. W tym sezonie zdecydowanie bardziej na lewej obronie podobał nam się Augusto. Szkoda, że nie gra.
Polska, wartość: 200 tys. euro, 100/3

Mariusz Pawelec (31 lat) - 5
Jak zawsze - nie można odmówić mu serca do walki. Zaimponował zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy w beznadziejnej sytuacji poszedł za Nesporem i wybił piłkę zmierzającą do pustej bramki.
Polska, wartość - 600 tys. euro, 268/1

Piotr Celeban (31 lat) - 5
Robił co mógł, ale były takie momenty, w których jego ambicja na niewiele się przydawała. Przed meczem z Arką powinien raz jeszcze poważnie porozmawiać ze swoimi kolegami z szatni.
Polska, wartość - 600 tys. euro, 268/26

Kamil Dankowski (20 lat) - 4
Miewał spore problemy z rywalami po swojej stronie boiska, a na dodatek niewiele wnosił tym razem do gry drużyny z przodu. Na tle lepszego rywala nie wyglądał już tak dobrze jak z Ruchem.
Polska, wartość - 300 tys. euro, 63/1

Aleksandar Kovacević (25 lat) - 3
Niestety, ale Serb miał kilka strat, a na dodatek kiepsko szło mu także w odbiorze piłki. Jego postawa zaważyła na tym, że wrocławianie oddali środek pola rywalom. Współwinny utraty drugiej bramki.
Serbia, wartość - 650 tys. euro, 45/4

Sito Riera (30 lata) - 1
Bezsensowny faul przed polem karnym w pierwszej połowie, po którym Starzyński strzelił gola z rzutu wolnego. Na koniec nie wytrzymał ciśnienia i kopnął rywala złośliwie bez piłki, za co wyleciał z boiska. Prymitywne zachowanie!
Hiszpania, wartość - 300 tys. euro, 23/0

Ryota Morioka(26 lata) - 3
Sobotni mecz z Ruchem Chorzów okazał się chwilowym błyskiem rozgrywającego z Japonii. Na początku meczu jeszcze jakoś to wyglądało, ale potem zgasł zupełnie. W drugiej połowie właściwie nie było go na boisku.
Japonia, wartość - 650 tys. euro, 49/14

Łukasz Madej (35 lat) - 3
Zupełnie niewidoczny. Nic nie dawał drużynie w ofensywie. Mało dośrodkowań, żadnych udanych prób dryblingu. Zdecydowanie lepiej oglądało się go w Śląsku, gdy grał w środku Pola.
Polska, wartość - 100 tys. euro, 367/37

Robert Pich (28 lat) - 3
Po kapitalnym początku roku Słowak zdecydowanie obniżył loty w ostatnich tygodniach. Co się z nim dzieje? Nie mamy pojęcia. Wczoraj Zagłębie właściwie ani przez moment nie musiało się go obawiać.
Słowacja, wartość - 400 tys. euro, 88/19

Kamil Biliński (29 lat) - 4,5
Napastnik żyje z podań, a wczoraj Biliński miał ich niewiele. Choć walczył, to miał jeden, może dwa groźne strzały. Właściwie nie przypominał piłkarza, który w sobotę strzelił Ruchowi trzy bramki.
Polska, wartość - 300 tys. euro, 81/14

REZERWOWI - Mario Engels: 5,5 Dostał pół godziny gry i znów zaprezentował się bardzo przyzwoicie. W drugiej połowie był chyba najbliżej zaskoczenia Polacka. Ostoja Stjepanović i Łukasz Zwoliński: grali za krótko, by ich ocenić.

Oceny w skali 1-10. Oceniał JG

Materiał oryginalny: Zagłębie - Śląsk 2:0. Skandaliczne zachowanie Riery [OCENY piłkarzy WKS-u] - Gazeta Wrocławska