Ważne
  Stadion w Szczecinie. Przebudowa ma trwać 36 miesięcy

  Stadion w Szczecinie. Przebudowa ma trwać 36 miesięcy

  Bogna Skarul

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  - Wszystkie ważniejsze uwagi, jakie dało się uwzględnić w tym projekcie zostały uwzględnione - powiedział Piotr Krzystek prezydent Szczecina na prezentacji nowej koncepcji stadionu przy ul. Twardowskiego.
  Stadion w Szczecinie, przebudowa ma rozpocząć się na przełomie 2017 i 2018 roku. Wizualizacja
  1/20
  przejdź do galerii

  Stadion w Szczecinie, przebudowa ma rozpocząć się na przełomie 2017 i 2018 roku. Wizualizacja ©wizualizacja

  Podziękował także za owocną współpracę przy powstawaniu tej koncepcji klubowi Pogoni i kibicom.

  - Pracujemy także nad przyszła infrastrukturą dotyczącą boisk obok - dodał. - Jesteśmy także otwarci na inicjatywę kibiców dotyczącą ustawienia przy stadionie pomnika Floriana Krygiera. Myślę, że projektant całej koncepcji weźmie to pod uwagę i znajdzie na ten pomnik odpowiednie miejsce.

  Ale to Wojciech Olbryś, Przewodniczący Zespołu ds. realizacji inwestycji przebudowy Stadionu Miejskiego w Szczecinie opowiedział jak nowy miejski stadion ma wyglądać.

  - Ma nie tylko służyć do rozgrywania meczów ale także przy organizacji różnych eventów - powiedział. - To będzie bardzo nowoczesny stadion na co najmniej 21 tysięcy miejsc. Pod nową czwartą trybuną powstanie muzeum Pogoni a także sala konferencyjna, gdzie można będzie robić różne spotkania i imprezy. To będzie części komercyjna. Tam też znajdzie się miejsce na sprzęt jaki jest potrzebny do utrzymywania stadionu i murawy.

  Wojciech Olbryś zapowiedział także że w marcu 2017 roku powinien być gotowy projekt budowlany, a na plac budowy firmy wykonawcze prawdopodobnie wejdą na przełomie 2017 i 2018 roku.

  - Budowa stadionu przy ul. Twardowskiego nie będzie prosta budową - zaznaczył. - Bo stadion ma funkcjonować w czasie trwania robót, ale tak budowane były już stadiony w Polsce. Wiemy, że taka koncepcja budowy nie będzie prosta, jest jednak możliwa.

  - Udało się przy okazji pracy nad ta nową koncepcją czterotrybunowego stadionu uzgodnić także wszelkie zmiany dotyczące pomieszczeń, jakie służą piłkarzom - dodał Jarosław Mroczek prezes klubu Pogoń. - Będą odpowiednie pokoje badań, masażu siłownia i to w wysokim standardzie - podkreślił.

  Wytłumaczył także, że ten dach jaki widać na wizualizacji nie będzie tak przezroczysty.

  - Wiem, że wokół dachu było sporo kontrowersji więc od razu tłumaczę - mówił. - To co widać jest zrobione na potrzeby wizualizacji. W rzeczywistości dach będzie tylko w 50 procentach przezroczysty. Nie powinno więc być problemów z nagrzewaniem.

  Co jeszcze wiemy na temat stadionu?
  Odległość między płytą boiska a trybunami ma mieć 16,5 metra, nie dało się - co postulowali kibice przenieść sektora gości i znajdować się on będzie na wschodnio-północnej części obiektu.

  - Tak musi być ze względów bezpieczeństwa - zaznaczył prezydent Krzystek.

  Stadion będzie miał IV kategorię UEFA.

  Na pytanie kiedy miasto planuje zakończenie budowy stadionu prezydent Krzystek odpowiedział, że jak wszystko dobrze pójdzie to same roboty trwać będą 36 miesięcy. Zgodnie z tymi zapowiedziami nowy stadion przy ul. Twardowskiego w Szczecinie gotowy będzie około 2021 roku.


  Polecamy na gs24.pl:


  198 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Wrocławskiej

  Bloger Andrzej Witek (na zdjęciu) wygrał 37. edycję szczecińskiego półmaratonu rozegranego przy upalnej pogodzie w ostatni weekend wakacji. W biegu na

  37. PKO Półmaraton Szczecin. Wielka galeria zdjęć! [wideo]

  Link do głównego zdjęcia

  ©Sebastian Wołosz
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo