msz
Chrobry Głogów odniósł cenne zwycięstwo nad Górnikiem Zabrze
Chrobry Głogów odniósł cenne zwycięstwo nad Górnikiem Zabrze Piotr Krzyzanowski/ Polska Press
Nice 1 Liga. Chrobry Głogów pokonał przed własną publiczności Górnika Zabrze 2:0. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowały dwie minuty, w których zadali zabrzanom dwa szybkie ciosy. Górnik próbował odrabiać straty do końca, ale głogowianie do końca dzielnie się bronili i dowieźli cenne trzy punkty do końca.

Oba zespoły podchodziły do meczu w nie najlepszych nastrojach. Górnik Zabrze ostatnio wyraźnie zawodził i tylko nie najlepszym występom wszystkich zespołów czołówki może zawdzięczać ciągłe szanse na awans. Takimi meczami, jak ten w Głogowie z pewnością jednak zabrzanie sobie nie pomogą. Z kolei Chrobry ciągle nie może być pewny utrzymania, jednak dzisiaj zrobił duży krok w tym kierunku.

Od początku spotkania to goście mieli więcej z gry, ale nie przykładało się to na akcje bramkowe. Kiedy wydawało się, że to jednak zabrzanie pierwsi trafią do siatki, sędzia w 25. minucie meczu podyktował rzut karny dla Chrobrego, którego na bramkę pewnym strzałem zamienił aktywny jak zwykle Mateusz Machaj. Górnik nie zdążył się otrząsnąć z szoku, kiedy przegrywał już dwoma bramkami. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Paweł Wojciechowski i dał głogowianom pewne prowadzenie.

Górnik po dwóch szybkich ciosach starał się odgryzać, zwłaszcza po przerwie, ale niewiele z tego wynikło. Ożywienie w poczynania zabrzan wniósł co prawda w drugiej połowie Słowak Denis Janco, ale to było za mało, by odwrócić losy meczu. W końcówce kilka okazji miał jeszcze Chrobry i zabrzanie mogą się cieszyć, że mecz nie skończył się pogromem.

Atrakcyjność meczu: 5/10
Piłkarz meczu: Mateusz Machaj

1. LIGA w GOL24

Pod Ostrzałem GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Nice 1 Liga. Wyjazdowa porażka Górnika Zabrze. Chrobry oddala się od strefy spadkowej - Gol24