JCZ, Karol Kurzępa/Kurier Lubelski
Chrobry pokonał Górnika 2:0
Chrobry pokonał Górnika 2:0 Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Nice 1 liga. Chrobry Głogów przedłużył dobrą passę. Przed własną publicznością pokonał Górnika Łęczna 2:0. Bramki na wagę trzech punktów, które pozwoliły zachować fotel lidera, zdobyli Robert Mandrysz i w doliczonym czasie Michał Borecki.

Co ciekawe, zespoły Chrobrego i Górnika spotkały się po raz pierwszy w historii. Do przerwy na stadionie przy ulicy Wita Stwosza 3 padł bezbramkowy remis, a na boisku nie było zbyt wielu ciekawych akcji. Obie drużyny skupiły się przede wszystkim na skutecznej grze w destrukcji.

Po zmianie stron przewagę osiągnęli gospodarze. Głogowianie udokumentowali ją już w 53. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Robert Mandrysz. Warto przypomnieć, że w sezonie 2012/2013 ów zawodnik bronił barw klubu z Łęcznej.

W kolejnych minutach miejscowi próbowali pójść za ciosem, ale brakowało im skutecznego wykończenia. Ekipa trenowana przez Grzegorza Nicińskiego przypieczętowała trzy punkty dopiero w doliczonym czasie gry, gdy do siatki trafił wprowadzony z ławki rezerwowych Michał Borecki.

Łęcznianie zanotowali w Głogowie drugą z rzędu ligową porażkę, a ogólnie trzecią w aktualnych rozgrywkach. Po pięciu seriach spotkań zielono-czarni mają na swoim koncie cztery oczka i plasują się na czternastym miejscu w tabeli.

Piłkarz meczu: Robert Mandrysz
Atrakcyjność meczu: 5,5/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Wakacje gwiazd futbolu. Jak najlepsi piłkarze spędzali urlopy?

Materiał oryginalny: Nice 1 Liga. Skromnie, ale do przodu. Chrobry wygrał z Górnikiem i pozostał liderem - Gol24