Liga Mistrzów. Dwa gole Lewandowskiego, City pokonało...

Liga Mistrzów. Dwa gole Lewandowskiego, City pokonało Barcelonę

Polska

Polska

Obrońcy PSV nie potrafili zatrzymać "Lewego"

Obrońcy PSV nie potrafili zatrzymać "Lewego" ©Peter Dejong

We wtorkowych meczach Ligi Mistrzów nie obyło się bez wielkich emocji. Łudogorec Razgrad długo remisował u siebie z Arsenalem, a FK Rostów w Madrycie z Atletico. Ostatecznie wygrali jednak faworyci. Z kolei Manchester City pokonał Barcelonę. Błysnął też Robert Lewandowski, który zdobył obie bramki dla Bayernu w meczu z PSV.

W najciekawiej zapowiadającym się wtorkowym meczu Manchester City podejmował FC Barcelonę. Po ładnej bramce Leo Messiego wydawało się, że rację mieli ci, którzy mówili że Pep Guardiola nie jest w stanie znaleźć sposobu na swój były klub. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał jednak Ilkay Gündoğan, który wykorzystał błąd katalońskiej obrony. Po przerwie pięknym strzałem z rzutu wolnego na prowadzenie wyprowadził The Citizens Kevin de Bruyne, a kwadrans przed końcem spotkania na 3:1 wynik ustaliła druga bramka Ilkaya.

Adama Nawałkę najbardziej interesował z pewnością mecz Bayernu w Eindhoven. PSV szybko objęło prowadzenie, ale Robert Lewandowski niemal w pojedynkę poprowadził Bawarczyków do zwycięstwa. Najpierw wykorzystał rzut karny, a w drugiej połowie dobre podanie Davida Alaby. "Lewy" mógł dołożyć jeszcze kilka trafień, sprawdził jednak m.in. wytrzymałość słupka i poprzeczki bramki Holendrów. O jego formę selekcjoner Biało-Czerwonych nie musi się jednak martwić.

Pod nieobecność kontuzjowanego Arkadiusza Milika jedynym Polakiem w Napoli był Piotr Zieliński. Jego zespół zremisował 1:1 z Besiktasem dzięki kapitalnej bramce Marka Hamsika w końcówce, a młody pomocnik wszedł na boisko na ostatnie 10 minut spotkania. Z kolei PSG wygrało z FC Basel 2:1, a całą drugą połowę rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Liga Mistrzów - wyniki:
    Grupa A: Łudogorec - Arsenal 2:3 (Jonathan Cafu 12, Keșerü 15 - Xhaka 20, Giroud 41, Özil 87); FC Basel - PSG 1:2 (Zuffi 76 - Matuidi 43, Meunier 90);
    Grupa B: Besiktas - Napoli 1:1 (Quaresma 78 z karnego - Hamšík 82); Benfica - Dynamo Kijów 1:0 (Salvio 45 z karnego);
    Grupa C: Manchester City - Barcelona 3:1 (Gündoğan 39, 74, de Bruyne 51 - Messi 21); Gladbach - Celtic 1:1 (Stindl 32 - Dembélé 76 z karnego);
    Grupa D: PSV - Bayern 1:2 (Arias 14 - Lewandowski 34 z karnego, 73); Atletico - Rostów 2:1 (Griezmann 28, 90 - Azmoun 30).