Leo Messi wrócił do reprezentacji Argentyny. I od razu błysnął

jac
Argentyna - Urugwaj: Gol Leo Messiego
Argentyna - Urugwaj: Gol Leo Messiego Natacha Pisarenko
Leo Messi po przegranym turnieju Copa America zapowiedział, że już nie zagra w reprezentacji Argentyny. Po namowach kolegów i własnych przemyśleniach zdecydował jednak wrócić. Dzięki niemu drużyna w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw świata w Rosji pokonała Urugwaj 1:0 (1:0).

Messi wpisał się na listę strzelców tuż przed przerwą. Najpierw zakręcił kilkoma obrońcami przed polem karnym, a zaraz potem oddał nieprzyjemny dla bramkarza strzał. Piłka po koźle wpadła do bramki. Radość kapitana była ogromna. Razem z nim eksplodował inni zawodnicy Argentyny, jak i publiczność zgromadzona na stadionie w Mendozie.

Całą drugą połowę Argentyna musiała grać w dziesiątkę, ponieważ za dwie żółte kartki (i w konsekwencji czerwoną) z boiska wyleciał Paulo Dybala.

W drugim piątkowym spotkaniu Paragwaj pokonał Chile 2:1. Liderem grupy południowoamerykańskiej jest Argentyna. Po siedmiu kolejkach ma czternaście punktów. Brazylia z dorobkiem mniejszym o dwa punkty zajmuje na razie piąte miejsce. Mimo sprzyjających okoliczności Urugwaj z Luisem Suarezem w składzie nie zdołał odpowiedzieć. Wynik 1:0 utrzymał się więc do ostatniego gwizdka.

Argentyna - Urugwaj 1:0 (1:0)
Bramka: Leo Messi 43'

Czerwona kartka: Dybala (za dwie żółte kartki)
Żółte kartki: Dybala, Di Maria - Fucile, Cavani, Gimenez, Lodeiro, Ramirez.

Argentyna: Romero - Zabaleta, Otamendi, Mori, Mas - Biglia, Mascherano, Messi, Dybala, Di Maria (85' Gaitan) - Pratto (71' Alario).

Urugwaj: Muslera - Fucile (87' Rolan), Gimenez, Godin, Silva - Arevalo, Sanchez (70' Ramirez), Lodeiro (60 Rodriguez), Curjo, Cavani - Suarez.

Top 10 największych gwiazd w grupie Legii [GALERIA]

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Leo Messi wrócił do reprezentacji Argentyny. I od razu błysnął - Gol24