Dziś pierwszy dzień konferencji Modern Futbol a Świat...

  Dziś pierwszy dzień konferencji Modern Futbol a Świat Kibiców

  red.

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dziś pierwszy dzień konferencji Modern Futbol a Świat Kibiców

  ©fot. materiały organizatorów

  Dziś we Wrocławiu rozpoczyna się VII edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Modern Futbol a Świat Kibiców. W ciągu dwóch dni uczestnicy usłyszą 27 wystąpień ludzi związanych z piłką nożną, przedstawicieli nauki oraz klubów piłkarskich. Pierwszy dzień obrad zaplanowany jest na Stadionie Wrocław. Drugiego dnia eksperci przeniosą się do Centrum Konferencyjnego Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
  Dziś pierwszy dzień konferencji Modern Futbol a Świat Kibiców

  ©fot. materiały organizatorów

  Piłka nożna jest najbardziej popularną dyscypliną sportową na świecie, mającą olbrzymi wpływ m.in. na politykę, gospodarkę i kulturę. Kluby piłkarskie są współcześnie przedsiębiorstwami podlegającymi wszelkim zasadom ekonomii, a środowisko kibiców piłkarskich jawi się jako złożone i mało przewidywalne.

  - Modern football to postnowoczesne zjawisko społeczno-kulturowe, które wprowadza do piłki nożnej reguły obowiązujące w ekonomii, gospodarce, logistyce, organizacji imprez i systemach bezpieczeństwa publicznego.
  Zjawisko to łączy się z wieloma dziedzinami współczesnego świata naukowego. Podczas obrad dużo miejsca zamierzamy poświęcić tożsamości i wartościom kibiców piłkarskich oraz stadionom w ujęciu politycznym, historycznym i prawnym - wyjaśnia Jakub Kurowski jeden z organizatorów konferencji.

  Już po raz siódmy we Wrocławiu zorganizowana zostanie otwarta, interdyscyplinarna, ogólnopolska konferencja Modern Futbol a Świat Kibiców. W trakcie dwóch dni będzie można usłyszeć 27 referatów, które wygłoszą osoby z różnych dziedzin i sfer związanych ze sportem, a w szczególności piłką nożną. Organizatorami są Kibice Razem Śląsk Wrocław i Dolnośląska Szkoła Wyższa. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest Gmina Wrocław, ​dzięki której udział w konferencji jest bezpłatny.
  Szczegółowy program konferencji oraz formularz rejestracji dla osób zainteresowanych bezpłatnym udziałem w wydarzeniu dostępny jest na stronie www.modernfutbol.pl

  Dla naszych czytelników mamy trzy zaproszenia na prelekcje. Trafią one do osób, które jako pierwsze wyślą maila na adres sport@gazeta.wroc.pl. W temacie koniecznie trzeba napisać „Modern Futbol”, a w treści swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu. Szczęśliwców o zdobyciu wejściówki poinformujemy wiadomością zwrotną.

  Komitet organizacyjny:
  dr Jan Stasieńko, przewodniczący, dyr. Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej,
  dr Andrzej Ostrowski, kierownik naukowy konferencji, promotor specjalności Dziennikarstwo Sportowe,
  Jakub Kurowski, Kibice Razem Śląsk Wrocław – PR, promocja,
  Jakub Nowakowski, Kibice Razem Śląsk Wrocław – promocja, strona internetowa konferencji,
  Agnieszka Smakowska, Kibice Razem Śląsk Wrocław – logistyka, sekretariat konferencji,
  dr Marek Zimnak – logistyka, sprawy finansowe,
  Dawid Frik – rzecznik prasowy DSW.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Modern futbol po wrocławsku

   Szewc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Gramy jak dziady, więc nie potrafimy na siebie zarobić. Lubimy życie na wysokim poziomie, więc wyciągamy łapę po pieniądze od mieszkańców Wrocławia. Prawdziwy mężczyzna sam zarabia na swoje...rozwiń całość

   Gramy jak dziady, więc nie potrafimy na siebie zarobić. Lubimy życie na wysokim poziomie, więc wyciągamy łapę po pieniądze od mieszkańców Wrocławia. Prawdziwy mężczyzna sam zarabia na swoje utrzymanie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Modern futbol po wrocławsku

   Szewc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Gramy jak dziady więc nie potrafimy na siebie zarobić. Lubimy wysoki poziom życia więc wyciągamy łapę po kasę mieszkańców. Prawdziwy mężczyzna potrafi sam zarobić na swoje utrzymanie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama