Koszykówka. MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Turów Zgorzelec 107:85 [WYNIK, RELACJA, PUNKTY]

jg
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne fot. Andrzej Szkocki
Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec zostali rozbicie w Dąbrowie Górniczej. Tamtejszy MKS wygrał aż 107:85.

Zgorzelczanom nie szło od pierwszych minut. Już na wstępie przegrywali 0:12, by z każdą kwartą tracić do gospodarzy coraz więcej. Doszło do tego, że przegrywali różnicą 34 (!) punktów w kwarcie trzeciej (47:81). Nie do zatrzymania był duet Aaron Broussard - Bartłomiej Wołoszyn, który w sumie zdobył aż 40 punktów.

Kolejny mecz Turów rozegra już w niedzielę, kiedy to u siebie podejmie Polpharmę Starogard Gdański (godz. 18).

MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Turów Zgorzelec 107:85 (27:11, 30:22, 28:22, 22:31)

MKS: Aaron Broussard 20, Bartłomiej Wołoszyn 20, Jovan Novak 17 (11 as), D.J. Shelton 15, Jarosław Trojan 11, Maciej Kucharek 10, Piotr Pamuła 8, Witalij Kowalenko 4, Michał Gabiński 2, Patryk Wieczorek 0.

PGE Turów: Cameron Ayers 15, Bradley Waldow 15, Stefan Balmazović 13, Bartosz Bochno 12, Robert Skibniewski 9, Karolis Petrukonis 9, Jakub Patoka 5, Kacper Borowski 3, Roderick Camphor 2, Jacek Jarecki 2.