Wizards zmiażdżyli zespół Trail Blazers. Marcin Gortat się nie zmęczył

Tomasz Biliński

Polska

Polska

Drużyna Washington Wizards bez problemów pokonała zespół Portland Trail Blazers. Wygrała u siebie 120:101, odnosząc 12 zwycięstwo z rzędu w meczach we własnej hali. Marcin Gortat nie był eksploatowany, zdobył sześć punktów i miał tyle samo zbiórek.
    W starciu z Portland Trail Blazers Marcin Gortat grał 26 minut.

W starciu z Portland Trail Blazers Marcin Gortat grał 26 minut. ©Sipa USA / MCT / East News

Ekipa prowadzona przez Scotta Brooksa od początku spotkania była wyraźnie lepsza. Szybko wyszła na prowadzenie 10:0, ale to dopiero był początek jej przewagi. Do przerwy było 75:50. Goście jedynie nieznacznie potrafili odrobić straty.

W efekcie szkoleniowiec często korzystał z rezerwowych. Stąd tylko 26 minut na parkiecie spędził Marcin Gortat. 32-letni center w tym czasie zdobył sześć punktów i miał tyle samo zbiórek. Ponadto miał dwa bloki. Inna sprawa, że nie był też wiodącą postacią w grze zespołu.

Przez niemrawą obronę drużyny Trail Blazers, co chcieli, robili John Wall i Bradley Beal. Oni także grali krócej niż pół godziny, jednak pierwszy zdobył 24 punkty (i siedem asyst), drugi - 25.

Po stronie pokonanych najlepszym strzelcem został Damian Lillard - 22 punkty.

Dla Czarodziei to 12 zwycięstwo z rzędu we własnej hali. Obecnie żadna drużyna NBA nie może się pochwalić taką serią. To też pierwsza taka seria od czasu zmiany nazwy z drużyny z Bullets na Wizards (1997 rok). Z bilansem 21 wygranych i 19 porażek Gortat i spółka zajmują piąte miejsce w Konferencji Wschodniej.

Następny mecz drużyna Wizards rozegra w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego. Jej rywalem będzie zespół Memphis Grizzlies (20-17, siódme miejsce na zachodzie).

Washington Wizards - Portland Trail Blazers 120:101 (37:21, 38:29, 26:27, 19:24)