XXII OOM. Kto ustrzeli złoto?

  XXII OOM. Kto ustrzeli złoto?

  Jakub Guder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Na OOM będziemy wypatrywać talentu na miarę Renaty Mauer

  Na OOM będziemy wypatrywać talentu na miarę Renaty Mauer ©fot. paweł relikowski

  Strzelnica Śląska przy ul. Świątnickiej to miejsce wręcz kultowe. Jutro (w czwartek) rozpoczną tu zmagania młodzi strzelcy w ramach XXII OOM.
  Na OOM będziemy wypatrywać talentu na miarę Renaty Mauer

  Na OOM będziemy wypatrywać talentu na miarę Renaty Mauer ©fot. paweł relikowski

  To właśnie dzięki strzelnicy przy ul. Świątnickiej Dolny Śląsk mógł dopisać sobie do dorobku m.in. trzy olimpijskie medale Renaty Mauer-Różańskiej (dwa złota i brąz), ale też srebro Mirosława Rzepkowskiego w Atlancie (1996) w skeecie (strzelanie do rzutków). Nie pamiętacie? A szkoda, bo to facet, któremu na trybunach kibicował sam Aleksander Kwaśniewski - ówczesny prezydent RP.

  W najbliższych dniach na strzelnicy Śląska wśród uczestników XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dolny Śląsk 2016 będziemy wypatrywać następców i Mauer-Różańskiej, i Rzepkowskiego.


  Wszyscy uczestnicy zawodów zameldowali się we Wrocławiu wczoraj. W sumie zobaczymy ponad 200 strzelców, którzy będą rywalizować zarówno w strzelaniu do rzutków, jak i z karabinu pneumatycznego. We wtorek wszyscy sportowcy mieli odprawę techniczną, a dziś czekają ich oficjalne treningi.

  Gdy chodzi o Dolny Śląsk, to reprezentować nas będzie ok. 20 zawodników z trzech klubów - ze Śląska Wrocław, z AGAT-u Złotoryja oraz Polonii Jelenia Góra.

  Jakie mamy szanse na medale? Zapytaliśmy o to kierownika biura zawodów, a na co dzień także działacza Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego Roberta Pietrucha. - W strzelaniu do rzutków mamy Sandrę Bernal, która właśnie wróciła z mistrzostw Europy. Rywalizować będzie ze swoją klubową koleżanką ze Śląska Wrocław Pauliną Sochą - wyjaśnia nam Robert Pietruch i dodaje, że Paulina ma dopiero 16 lat, a w tamtym roku została mistrzynią Polski seniorek w trapie (75 rzutków). Czyżby był to materiał na olimpijski krążek? Oby - czas pokaże.

  Rywalizacja młodych sportowców na strzelnicy przy ul. Świątnickiej potrwa do niedzieli włącznie. Kibice oczywiście są mile widziani. Wstęp wolny. Warto się wybrać m.in. dlatego, że na stare śmieci lubi wracać podobno Renata Mauer-Różańska, więc kto wie, czy nie spotkamy na trybunach mistrzyni olimpijskiej.

  Warto jeszcze przypomnieć, że w piątek na Pergoli przy Hali Ludowej uroczyste otwarcie XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Początek widowiska o godz. 20.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama