XXII OOM. Gdy chodzi o jeździectwo, to stolicą Polski jest...

  XXII OOM. Gdy chodzi o jeździectwo, to stolicą Polski jest Strzegom

  Jakub Guder

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  XXII OOM. Gdy chodzi o jeździectwo, to stolicą Polski jest Strzegom
  1/10
  przejdź do galerii

  ©fot. Dariusz Gdesz

  XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży zawitała do stolicy jeździectwa w Polsce - do Strzegomia. Warunki rywalizacji są tam idealne.
  „Cudze chwalicie, swego nie znacie” - mawiają. No i tak jest pewnie trochę ze Strzegomiem, gdzie od środy (13.07) młodzież rywalizuje w jeździectwie w ramach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dolny Śląsk 2016.

  Ponad setkę młodych sportowców gości Ośrodek Jeździecki Stragona, obiekt z ponad 30-letnią tradycją, który ma wszystko, czego dusza zapragnie. To bez wątpienia numer jeden w Polsce. Zresztą od lat z powodzeniem organizowane są tam zawody Pucharu Narodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW).
  To dyscyplina olimpijska, na którą składają się trzy konkurencje: ujeżdżenie, kross (bieg z przeszkodami po urozmaiconym terenie) oraz konkurs skoków. - W przyszłym roku organizujemy mistrzostwa Europy - jedną z największych imprez jeździeckich na świecie - mówi Marcin Konarski, kierownik zawodów, a jednocześnie wiceprezes Stragony, który z dumą przyznaje, że to chyba najlepszy tego typu obiekt w kraju. Faktycznie, jest tam wszystko - od nowoczesnych stajni, poprzez profesjonalne areny sportowe, aż po karczmę czy sklep z fachowym sprzętem. - Mamy też oczywiście szkółkę jeździecką, która działa codziennie. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie - dodaje Konarski.

  Kierownik zawodów zapewnia, że wszystkie obiekty zostały świetnie przygotowane dla młodych jeźdźców. - Wiadomo, że trasę krossu musieliśmy dostosować do odpowiedniej rangi zawodów. Kilkudniowych przygotowań wymaga też zawsze czworobok do ujeżdżenia - kończy Marcin Konarski i zachęca wszystkich kibiców, by przyjechali dopingować młodzież do Strzegomia.

  Jeździecka rywalizacja w ramach XXII OM potrwa do niedzieli.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama