XXII Olimpiada Młodzieży - za nami ceremonia otwarcia...

  XXII Olimpiada Młodzieży - za nami ceremonia otwarcia ZDJĘCIA

  wok (mat.pras)

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  XXII Olimpiada Młodzieży - za nami ceremonia otwarcia ZDJĘCIA
  1/19
  przejdź do galerii

  ©fot. Paweł Relikowski

  W piątek wieczorem na wrocławskiej Pergoli zapłonął znicz XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dolny Śląsk 2016. Młodych sportowców gości kilkanaście miast naszego regionu.
  W piątkowy wieczór na Pergoli przy wrocławskiej Hali Stulecia uroczyście otwarto XXII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Letnich Dolny Śląsk 2016.

  W odpowiedni nastrój wprowadziła gości i gospodarzy polska Vanessa May, czyli skrzypaczka Aleksa, a o gotowości regionu do przeprowadzenia rywalizacji zapewnili marszałkowie Cezary Przybylski i Jerzy Michalak. Byli również wiceprezydent Wojciech Adamski i Urszula Włodarczyk, dyrektor departamentu sportu wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki, która wygłosiła tradycyjną formułkę ("XXII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Letnich Dolny Śląsk 2016 uważam za otwartą").


  Na maszt flagę wciągnął Mariusz Jędra, wicemistrz świata i Europy w podnoszeniu ciężarów, któremu wicewojewoda Kamil Zieliński wręczył wcześniej, w imieniu Prezydenta RP, Srebrny Krzyż Zasługi. Znicz rozpalili natomiast jeden z najlepszych polskich czterystumetrowców - Marcin Marciniszyn i Sandra Bernal, strzelczyni Śląska, wicemistrzyni kraju seniorek w konkurencji trap 75 rzutek.

  Przysięgę w imieniu zawodników złożyła Paulina Socha, zawodniczka sekcji strzeleckiej WKS-u Śląsk Wrocław, mistrzyni Polski seniorek w konkurencji trap 75 rzutek i srebrna medalistka OOM. W imieniu sędziów ślubował z kolei Eugeniusz Pędzisz, sędzia główny zawodów strzeleckich na OOM, były strzelec, trener, olimpijczyk z Meksyku 1968, Monachium 1972, Montrealu 1976 i Moskwy 1980.

  Przypomnijmy, że XXII OOM to około 5 tysięcy zawodników i zawodniczek w 26 dyscyplinach. To także 14 ośrodków na Dolnym Śląsku i pięć poza regionem. Młodych sportowców zdecydowały się podjąć: Bielawa, Boguszów-Gorce, Bolesławiec, Dzierżoniów, Głogów, Grębocice, Karpacz, Leśna, Milicz, Nowa Ruda, Oborniki Śląskie, Strzegom, Wrocław i Ząbkowice Śląskie, a także Elbląg, Kruszwica, Poznań, Pruszków i Toruń.

  Tradycyjnie duże wrażenie zrobiły pokazy grupy Everest (m.in. akrobata w kole) oraz tańców latynoamerykańskich.

  Był też pokaz fontanny inspirowany dyscyplinami z programu przyszłorocznych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich - The World Games, a wśród gości wypatrzyliśmy m.in. Szymona Kołeckiego, po dyskwalifikacji Ilji Iljina, mistrza olimpijskiego z Pekinu oraz Zbigniewa Pacelta, byłego mistrza świata w pięcioboju nowoczesnym i posła, autora książki "Moje olimpiady, czyli szczęśliwa 13".

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Olimpiada

   Waldemar K (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Mariusz Gratulację !!!! Takich luci nam brakuje Pozdrawiam !!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo