XXII Olimpiada Młodzieży: Rekordy Polski na wrocławskiej...

    XXII Olimpiada Młodzieży: Rekordy Polski na wrocławskiej strzelnicy

    Jakub Guder

    Gazeta Wrocławska

    Gazeta Wrocławska

    XXII Olimpiada Młodzieży: Rekordy Polski na wrocławskiej strzelnicy
    1/10
    przejdź do galerii
    W niedzielę zakończono rywalizację strzelców podczas XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Kilka rekordów Polski juniorów młodszych się nie obroniło.
    Rekordy Polski pobili: dwa Maciej Kowalewicz (karabin sportowy leżąc i kar. sportowy 3x20), Kacper Pinkowski (skeet 75) oraz Aleksandra Szutko (kar. sportowy 60 leżąc).

    Złoto dla Dolnego Śląska wywalczyła w konkurencji trapu 75 rzutków Sandra Bernal, ze Śląska Wrocław, która w piątek wraz z Marcinem Marciniszynem zapaliła olimpijski znicz na Pergoli. Warto wspomnieć, że to także wicemistrzyni kraju seniorek.


    WYNIKI XXII OOM - strzelectwo

    Karabin sportowy leżąc 60 strzałów (chłopcy): 1. Jakub Pukacz (Piast Bieuń) 611,2; 2. Stanisław Boniaszczuk (Lider-Amicus Lębork) 608,5; 3. Sebastian Kotarba (Szarotka Nowy Targ) 608,4.

    Karabin sportowy leżąc 60 strzałów (dziewczęta): 1. Aleksandra Szutko (Kaliber Białystok) 611,8; 2. Kaludia Kielar (Piast Bieruń) 607,0; 3. Julia Źółkowska (Śląsk Wrocław) 606,5.

    Pistolet pneumatyczny 40 strzałów (chłopcy): Jakub Rabczuk (Gwardia Zielona Góra) 372; 2. Jarosław Makuch (Niedźwiadek Staszów) 370; 3. Marek Ujazdowski (Gwardia ZL) 369.

    Pistolet sportowy 30+30 strzałów (dziewczęta): 1. Oliwia Dąbrowska (ŚTS Tychy) 555; 2. Weronika Paszek (ŚTS Tychy) 543; 3. Aleksandra Kończal (Zawisza Bydgoszcz) 540.

    Trap 75 rzutków (chłopcy): Kacper Dopierała (Diana Poznań) 62; 2. Michał Kowalski (BOCK Rawicz) 60; 3. Krzysztof Pożlewicz (Legia Warszawa) 58.

    Trap 75 rzutków (dziewczęta): 1. Sandra Bernal (Śląsk Wrocław) 54; 2. Inez Szymankiewicz (Legia Warszawa) 50; 3. Małgorzata Garncarz (Śląsk Wrocław) 48; 4. Paulina Socha (Śląsk Wrocław) 47.

    Skeet 75 rzutków (dziewczęta): 1. Inez Szymankiewicz (Legia Warszawa) 65. Skeet 75 rzutków (chłopcy): 1. Remigiusz Pinkowski (Zawisza Bydgoszcz) 54.

    Karabin sportowy 3x20 strzałów (chłopcy): 1. Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) 572; 2. Krystian Kominiak (Zawisza Bydgoszcz) 552; 3. Mateusz Mikołajczyk (Tarcza Goleniów) 551.

    Karabin pneumatyczny 40 strzałów (dziewczęta): 1. Weronika Bykowska (TKS LOK Tarnów) 408,9; 2. Aleksandra Zaparucha (Śląsk Wrocław) 407,1; 3. Julia Kozłowska (Kaliber Białystok) 405,2.

    Pistolet sportowy 30+30 strzałów (chłopcy): 1. Kacper Jurasz (Kaliber Białystok) 573; 2. Piotr Pełka (Alu-Pro Opole) 545; 3. Borys Ilukowicz (Gwardia 1924 Sosnowiec) 539.

    Pistolet pneumatyczny 40 strzałów (dziewczęta): 1. Oliwia Dąbrowska (ŚTS Tychy) 373; 2. Julia Chwedczuk (Dragon Siedlce) 368; 3. Weronika Paszek (ŚTS Tychy) 367.

    Karabin sportowy 2x2 strzałów (dziewczęta): 1. Weronika Bykowska (TKS LOK Tarnów) 565; 2. Aleksandra Szutko (Kaliber Białystok) 563; 3. Weronika Gentkowska (Zawisza Bydgoszcz) 561.

    Pistolet szybkostrzelny 2x30 strzałów (chłopcy): 1. Kacper Jurasz (Kaliber Białystok) 527; 2. Szymon Siuda (Bursztyn Kalisz) 474; 3. Jakub Światły (Gwardia ZL) 455.

    Pistolet dowolny 40 strzałów (chłopcy): 1. Jakub Rabczuk (Gwardia ZL) 344; 2. Wojciech Kaczmarek (Kaliber Białystok) 338; 3. Marek Ujazdowski (Gwardia ZL) 329.

    Karabin pneumatyczny 40 strzałów (chłopcy): 1. Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn 404,3; 2. Adrian Dederko (Kaliber Białystok) 396,9; 3. Stanisław Boniaszczuk (Lider-Amicus Lębork) 396,5.

    Double trap 90 strzałów (chłopcy): 1. Kacper Dopierała (Diana Poznań) 68; 2. Remigiusz Pinkowski (Zawisza Bydgoszcz) 64; 3. Michał Kowalski (Bock Rawicz) 62.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      Najczęściej czytane

      Polecamy

      Wideo

      Gry On Line - Zagraj Reklama