XXII Olimpiada Młodzieży. Dolnośląscy kajakarze bez sukcesów

  XXII Olimpiada Młodzieży. Dolnośląscy kajakarze bez sukcesów

  red, jg (za pzkaj.pl)

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  XXII Olimpiada Młodzieży. Dolnośląscy kajakarze bez sukcesów

  ©FOT. elvis

  W niedzielę na poznańskim torze „Malta” byliśmy świadkami ostatniej rywalizacji w ramach XXII Olimpiady Młodzieży Dolny Śląsk 2016. Przez trzy dni rywalizowali tam kajakarze.
  XXII Olimpiada Młodzieży. Dolnośląscy kajakarze bez sukcesów

  ©FOT. elvis

  To były zawody wymagające sporej sprawności organizacyjnej, bo wzięło w nich udział 460 kajakarek i kajakarzy z 58 klubów. Rozegrano aż 146 wyścigów na dystansach od 200 metrów do 5 km.

  Na olimpijskich dystansach wszyscy zwrócili uwagę na dwójkę zawodników - Helenę Wiśniewską (Zawisza Bydgoszcz) oraz Jakuba Bródkę (Warta Poznań). Wiśniewska najlepsza była na trzech dystansach - 200, 500 i 1000 metrach.


  - Zwycięstwo na 1000 metrów było dla mnie miłym zaskoczeniem, nie spodziewałam się tak dobrego wyniku na tym dystansie. Jedynka 200 m jest moją ulubiona konkurencją i ściganie na tym dystansie sprawia mi największą przyjemność, aczkolwiek finałowy wyścig w Poznaniu mogłam rozplanować lepiej - powiedziała Wiśniewska cytowana przez stronę Polskiego Związku Kajakowego.

  Domeną Wiśniewskiego są kanadyjki. Zresztą on pomału puka już do seniorskiej rywalizacji. Na Malcie wygrał na 200, 500 i 1000 metrów. - Cel, który sobie postawiłem, czyli wywalczenie trzykrotnie złotego medalu w konkurencji C1, został przeze mnie zrealizowany w 100 proc. - podsumował.

  Gdy chodzi o klasyfikację województw to najlepsi okazali się gospodarze, którzy zgromadzili w sumie aż 254 punkty. Drugie miejsce zajęło kujawsko-pomorskie - 214 punktów. Potem jest przepaść, bo trzecie województwo pomorskie zdobyło ledwie 90 punktów.

  Najlepszymi kajakowymi klubami okazały się kolejno Zawisza Bydgoszcz, Poznania Poznań oraz AZS AWE Poznań.

  Gdy chodzi o Dolny Śląsk, to cóż - swoją obecność na Malcie zaznaczyliśmy raczej symbolicznie, o czym świadczy 13. miejsce w klasyfikacji województw. Za nami było tylko Podkarpackie oraz łódzkie.

  W Głogowie zakończono też rywalizację kolarzy w ramach XXII Olimpiady Młodzieży. W wyścigach ze startu wspólnego triumfowali: Karol Wawrzyniak (UKS Copernicus - SMS Toruń) wśród chłopców oraz Marta Jaskulska (LKK Warmia Biskupiec) wśród dziewcząt.

  >

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama