XVI Memoriał Edwarda Listosa już w piątek

  XVI Memoriał Edwarda Listosa już w piątek

  JG, RED

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  XVI Memoriał Edwarda Listosa już w piątek
  W tym roku lekkoatletyczny Memoriał Edwarda Listosa organizowany jest na tydzień przed mistrzostwami Polski seniorów, więc zawodnicy, którzy zdecydują się wystartować, powinni być już w bardzo wysokiej formie. Impreza zacznie się w piątek (17.06) o godz. 17.30 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.
  XVI Memoriał Edwarda Listosa już w piątek
  Agata Forkasiewicz, sprinterka AZS-u AWF-u Wrocław, obecnie legitymująca się drugim wynikiem w Polsce (za fenomenalną Ewą Swobodą), uczestniczka niedawnych halowych mistrzostw świata, powalczy o minima na mistrzostwa Europy i igrzyska olimpijskie na dystansach 100 m i 200 m. Jej trener William Rostek twierdzi, że jeśli będą dobre warunki atmosferyczne, to możemy się spodziewać bardzo szybkich startów jego podopiecznej.


  W biegu na 200 m zobaczymy także wicemistrzynię świata z hali w sztafecie 4x400m Ewelinę Ptak z WKS-u Śląska Wrocław, która od czasu przejścia pod opiekę trenerską Józefa Lisowskiego pokazuje zdecydowanie lepszą formę.

  W męskich biegach na tym dystansie pokażą się kandydaci do sztafety 4x400 m na IO w Rio: Łukasz Krawczuk (aktualny mistrza Polski na 400 m), Jakuba Krzewina i wiecznie młody Marcin Marciniszyn. Wszyscy reprezentują WKS Śląsk Wrocław.

  W biegach memoriałowych najciekawiej zapowiada się rywalizacja na 1500 m . W tej chwili nie mamy w Polsce zawodników liczących się w Europie (medalista ME Bartek Nowicki zakończył karierę, a Mateusz Demczyszak walczy na przeszkodach), ale młodsze pokolenie (juniorzy i młodzieżowcy) obiecująco się rozwijają i jeżeli wszystko dobrze się ułoży, możemy w piątkowy wieczór zobaczyć najszybszy bieg w Polsce na tym dystansie.

  W konkurencjach rzutowych zobaczymy między innymi medalistę młodzieżowych mistrzostw Europy, zawodnika Śląska Wrocław Wojtka Praczyka. Podopieczny Czesława Kotwicy rzucił już w tym roku ponad 60 m.

  Do Wrocławia przyjadą lekkoatleci liczący na wyniki, które pozwolą im awansować do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy juniorów młodszych, na mistrzostwa świata juniorów w Bydgoszczy, na mistrzostwa Europy seniorów oraz oczywiście na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Jest zatem o co walczyć.

  Nagrody ufundowali zaprzyjaźnieni sponsorzy lekkiej atletyki, a piękne puchary w biegach memoriałowych Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

  >

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama