Wrocław. Bezpłatne szkolenie "Rugby Tag"

  Wrocław. Bezpłatne szkolenie "Rugby Tag"

  jg

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  KS Rugby Wrocław wspólnie z Dolnośląskim Okręgowym Związkiem Rugby 5 maja organizuje bezpłatne szkolenie instruktorskie Rugby Tag. Rugby Tak to całkowicie bezpieczna (bezkontaktowa) odmiana gry owalną piłką.
  Wrocław. Bezpłatne szkolenie "Rugby Tag"
  Szkolenie będzie bezpłatne. Organizatorzy w szczególności zapraszają nauczycieli i studentów wychowania fizycznego oraz pasjonatów rugby. Kurs będzie prowadzony przez Regionalnego Oficera Rozwoju Polskiego Związku Rugby.

  Szkolenie składa się z części teoretycznej (ta odbędzie się w sali konferencyjnej) i praktycznej, która zorganizowana zostanie na boisku. By wziąć udział w części praktycznej uczestnicy muszą zabrać ze sobą strój sportowy.

  Szkolenie teoretyczne wystartuje o godz. 9 w sali konferencyjnej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Wrocławskiej przy ul. Chełmońskiego.
  Po szkoleniu wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty ukończenia, które będzie uprawniało do wystąpienia o wydanie licencji Instruktora RT przez Polski Związek Rugby.


  Zgłaszać można się przez formularz na stronie http://tiny.cc/SzkolenieRugby lub mailowo: rys@rugbywroclaw.com.

  Rugby Tag to bezkontaktowa gra zespołowa, w której gracze mają założony pasek z przymocowanymi do niego (za pomocą rzepów) dwoma "Tagami" (przywieszkami, paskami, szarfami). Gra bazuje na rugby. Atakujący próbują ominąć rywali za pomocą zwodów, uników i podań piłki. Broniący gracze próbują ich powstrzymać przed zdobyciem punktów poprzez zerwanie Taga (lub Tagów) graczowi będącemu w posiadaniu piłki. Zastępuje to kontaktową szarżę w rugby dorosłych. Rugby Tag wykorzystywane jest na treningach w rugby piętnasto-, trzynasto- i siedmioosobowym. Odmiana ta jest najbardziej popularna w Australii, Irlandii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii. Od kilku lat dynamicznie rozwija się także w Polsce.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama