Ruszył nabór na „Trenerów Osiedlowych” 2017

  Ruszył nabór na „Trenerów Osiedlowych” 2017

  red.

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ruszył nabór na „Trenerów Osiedlowych” 2017

  ©fot. WSZS

  Wrocławski Szkolny Związek Sportowy rozpoczyna nabór na trenerów osiedlowych. Będą oni pracować na wytypowanych boiskach i terenach zielonych Wrocławia od 25 marca do końca 2017 roku.
  Ruszył nabór na „Trenerów Osiedlowych” 2017

  ©fot. WSZS

  Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, posiadasz podstawową wiedzę na temat organizacji zajęć sportowo-rekreacyjnych i masz co najmniej średnie wykształcenie z uprawnieniami pedagogicznymi, to masz dużą szansę na zostanie trenerem osiedlowym w 2017 roku.

  Powyższy program od kilku lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodych wrocławian. Głównym jego celem jest zachęcenie jak największej liczby dzieci do aktywnego i zorganizowanego spędzania wolnego czasu, ale też m.in. promocja igrzysk sportów nieolimpijskich The World Games 2017 czy wrocławskich imprez biegowych - półmaratonu i maratonu.

  Organizatorzy założyli, że od marca do grudnia 2017 roku, na wytypowanych 47 miejscach na terenie Wrocławia, pracować będzie 47 trenerów osiedlowych w wymiarze 15 godzin tygodniowo. Zajęcia będą się odbywać także w okresie wakacji oraz w niektóre niedziele.

  Do głównych zadań takiego trenera należeć będzie organizowanie życia sportowego młodych wrocławian i przyciągnięcia do zajęć młodzieży, która dotychczas się do tego nie garnęła.

  Wszyscy, którzy spełniają powyższe kryteria i chcieliby zostać trenerami osiedlowymi, powinni do dnia 1.03 dostarczać osobiście, pocztą lub e-mailem (na adres: WSZS, ul. Borowska 1-3, 50-529 Wrocław, mail: b.zawisza1950@gmial.com lub p.widawski1980@gmail.com) podanie o przyjęcie do pracy, CV z opisem doświadczeń i osiągnięć w pracy z młodzieżą, odpisy dokumentów potwierdzających posiadanie uprawnień oraz pisemną formę wizji pracy na aplikowane stanowisko.

  W grudniu zakończono już 14. edycją programu „Trener Osiedlowy”. - Koszty realizacji tego programu mogliśmy pokryć dzięki środkom uzyskanym z Gminy Wrocław - mówi Bogdan Zawisza, szef Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego, który co roku nadzoruje projekt.

  - Dokładne określenie liczby osób biorących udział w zajęciach jest dość trudne, ale biorąc pod uwagę cały rok 2016 szacujemy, że w działania Trenerów Osiedlowych mogło zaangażować się nawet około 14,5 tys. dzieci - dodaje Zawisza. - Realizując ten program aktywnie włączamy się do wielu akcji sportowych i rekreacyjnych na terenie całego miasta. Zresztą w ubiegłym roku wzrosła liczba imprez organizowanych przy bardzo dużym udziale Trenerów Osiedlowych i związanych z nimi Rad Osiedli, co świadczy o ich coraz lepszej współpracy - tłumaczy Bogdan Zawisza.

  Trenerzy i animatorzy Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego działają także zimą. W listopadzie i grudniu można ich było spotkać m.in. na imprezach w hali Szkoły Podstawowej nr 16 przy ul. Wietrznej, a także na lodowisku przy wrocławskiej Pergoli.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wojszyce

   Wojszyce (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   To chyba nie dotyczy Wojszyc. To brak terenów zielonych i boisk szkolnych. Jest Orlik, ale rozumiem, że on jest publicznym miejscem i tego typu akcje nie mogą blokować dostępu.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trener Osiedlowy na Wojszycach...

   Trener Osiedlowy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Kiedyś na Orliku był Trener Osiedlowy. Dzieci i młodzieży sporo na zajęciach rekreacyjnych z różnych gier i zabaw. Jednak odkąd pojawił się program PZPN Akademia Młodych Orłów ( zabrali boisko...rozwiń całość

   Kiedyś na Orliku był Trener Osiedlowy. Dzieci i młodzieży sporo na zajęciach rekreacyjnych z różnych gier i zabaw. Jednak odkąd pojawił się program PZPN Akademia Młodych Orłów ( zabrali boisko codziennie do 15-20) to nie było miejsca już dla Trenera Osiedlowego niestety...
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama