Rafał Augustyn siódmy w chodzie na 50 km

Jakub Guder, Londyn

Bardzo dobrze wypadł Rafał Augustyn w chodzi na 50 km podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Polak zajął siódme miejsce. Wygrał Francuz Yohann Diniz.
    zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne ©fot. przemek swiderski

Augustyn jeszcze 10-15 km przed metą szedł gdzieś w okolicach 16. miejsca. Pod koniec jeszcze przyspieszył i zakończył rywalizację na siódmej pozycji. Był bardzo zadowolony z tego wyniku.

Zwycięzca – Yohann Dinic – pobił rekord mistrzostw świata należący do tej pory do Roberta Korzeniowskiego.

Pierwszy raz w historii rozegrano także chód kobiet na 50 km. Na liście startowej znalazło się zaledwie siedem zawodniczek, a do mety dotarły… cztery. Zwyciężyła Ines Henriques z Portugalii, która ustanowiła rekord świata, za co dostała od światowej federacji (IAAF) 100 tys. dolarów. Polki nie startowały.

Rywalizacja toczyła się na pętli przed Pałac Buckingham w centrum Londynu.