Góralski prezesem, Jędra na szefa centrali

  Góralski prezesem, Jędra na szefa centrali

  jg

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Góralski prezesem, Jędra na szefa centrali

  ©fot. archiwum prywatne

  Nowym prezesem Dolnośląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów został Jacek Góralski. Rekomendację w wyborach na szefa PZPC otrzymał natomiast Mariusz Jędra.
  Góralski prezesem, Jędra na szefa centrali

  ©fot. archiwum prywatne

  Wiceprezesami związku zostali Radosław Chlebosz oraz Krzysztof Michalski. Oprócz nich w nowym zarządzie DZPC zasiedli także: Mariusz Jędra, Marieta Gotfryd, Tadeusz Niewiński, Lech Rabórski, Tomasz Michalski, Marcin Borowiec, Mirosław Chlebosz oraz Adam Kraska.

  Dolnośląski związek oficjalnie potwierdził też, że rekomenduje Jędrę w zbliżających się wyborach szefa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.


  Kontrkandydatów będzie miał dwóch. Pierwszy to już 75-letni Zygmunt Smalcerz, mistrz olimpijski z Monachium (1972), który ostatnio trenował kadrę Stanów Zjednoczonych, a teraz wraca do ojczyzny i chciałby pokierować związkiem. Smalcerz dostał rekomendację podkarpackiego związku. Drugim z kontrkandydatów Jędry jest 65-letni Zygmunt Wasiela, który prezesem był przed ustępującym Szymonem Kołeckim. Wasielę na szefa zarekomendowało Mazowsze.

  43-letni Jędra do tej pory był wiceprezesem zarówno w PZPC jak i w okręgowym związku. To olimpijczyk z Sydney, były wicemistrz świata i Europy.

  Nowego prezesa PZPC poznamy 17 grudnia podczas zjazdu w Warszawie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama