Dzieci na AWF-ie szukały sportowego powołania

  Dzieci na AWF-ie szukały sportowego powołania

  jg

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dzieci na AWF-ie szukały sportowego powołania
  1/2
  przejdź do galerii

  ©fot. materiały prasowe

  W minioną sobotę na Akademii Wychowania fizycznego we Wrocławiu zainaugurowano drugą edycję festiwalu dla dzieci Wannado.
  Projekt Wannado to międzynarodowa inicjatywa sportowa zapoczątkowana w Czechach przed siedmioma laty. Założenie jest bardzo proste – zaproszenie dzieci w różnym wieku wraz z rodzicami i opiekunami w miejsce, w którym będą miały szansę spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych.

  Odwiedzając stanowiska przygotowane wspólnie przez organizatora i kluby sportowe dzieci mogły poznać daną dyscyplinę i uczestniczyć w prostych ćwiczeniach mających zachęcić je do uprawiania sportu.

  - W zeszłym roku zorganizowaliśmy festiwal po raz pierwszy w Polsce i tylko w jednym mieście. Jednak po tym co zobaczyliśmy w Katowicach decyzja mogła być tylko jedna – rozszerzamy projekt w 2017 roku – cieszy się Arkadiusz Pilarz dyrektor organizacyjny festiwalu.

  - Kluby wspaniale podeszły do inicjatywy, dlatego w tym roku festiwal odbędzie się nie tylko w Katowicach. Rozpoczęliśmy we Wrocławiu, spotkamy się także w Gdańsku. Jest to możliwe także dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu nam przez Fundację LOTTO, która mocno zaangażowała się w projekt. We wszystkich miastach gościmy na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego, które dysponują najlepszą infrastrukturą do organizacji tego typu wydarzeń – podkreśla Pilarz.

  We wrocławskiej edycji wzięło udział ok. 40 klubów i 500 młodych zawodników. Przekrój dyscyplin był olbrzymi - od piłki nożnej, kolarstwa i siatkówki po latające dyski. Pojawili się także olimpijczycy - Renata Mauer-Różańska i Rafał Kubacki.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo