Dogrywka #4 Słowacki kelner, japoński sklepikarz

  Dogrywka #4 Słowacki kelner, japoński sklepikarz

  Jakub Guder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W sobotę kibice wywiesili za bramką wielki napis: "Chcemy w Śląsku wychowanków, dolnośląskich piłkarzy, a nie portugalskich kelnerów czy hiszpańskich
  1/3
  przejdź do galerii

  W sobotę kibice wywiesili za bramką wielki napis: "Chcemy w Śląsku wychowanków, dolnośląskich piłkarzy, a nie portugalskich kelnerów czy hiszpańskich sklepikarzy" ©fot. Paweł Relikowski

  Ostatni weekend w Lotto Ekstraklasie pokazał, jak bardzo potrzebujemy powtórek wideo dla sędziów. Gol ze spalonego dla Legii, niepewność, czy piłka przeszła linię bramkową po uderzeniu Koruna w meczu Lechia-Piast, dwa ewentualne faule na Covilo w meczu Śląska z Cracovią, czy wreszcie ten nieszczęsny karny w ostatnich sekundach. Musi to być jednak zrobione mądrze, z głową; tak, żeby nie przyszło nikomu do głowy sprawdzać na powtórkach każdej akcji, bo zrobi nam się z tego futbol amerykański: godzina efektywnej gry, dwie godziny przerw.
  Ostatni weekend w Lotto Ekstraklasie pokazał, jak bardzo potrzebujemy powtórek wideo dla sędziów. Gol ze spalonego dla Legii, niepewność, czy piłka przeszła linię bramkową po uderzeniu Koruna w spotkaniu Lechia - Piast, dwa ewentualne faule na Covilo w meczu Śląska z Cracovią, czy wreszcie ten nieszczęsny karny w ostatnich sekundach. Musi to być jednak zrobione mądrze, z głową; tak, żeby nie przyszło nikomu do głowy sprawdzać na powtórkach każdej akcji, bo zrobi nam się z tego futbol amerykański: godzina efektywnej gry, dwie godziny przerw.


  Wracając jeszcze do domniemanego faulu Augusto na Jendrisku... Pół soboty i całą niedzielę wszyscy czekali tak naprawdę na werdykt sympatycznego pana Sławka Stępniewskiego, eksperta Canal+. No i pan Sławek tak to wszystko opisał, tak wyjaśnił, że w sumie nadal nic nie wiemy. Że gdzieś tam umiejętnie Portugalczyk ręką szarpnął, a Jendrisek stracił równowagę, że karny jednak raczej tak... W studiu jednak wszyscy zgodnie zaniemówili. My trochę też, bo obstajemy przy swoim - nic nie było.

  Niestety mimo ciekawego rywala, przyjemniej pogody i dogodnego terminu całkiem dobry mecz Śląska na Stadionie Wrocław oglądało tylko niecałe 7 tys. kibiców, w tym spora grupa krakowian. Ci nie szczędzili gospodarzom bluzgów i nasi dali się w końcu sprowokować. Szkoda.

  Tak czy inaczej - cieszy nas debata, jaka w ostatnich tygodniach powstała wokół Śląska Wrocław. Widać, że coś się dzieje, że w Ratuszu pomału idą po rozum do głowy i zaczęli chociaż zastanawiać się nad tym, jak zmienić oblicze klubu i zbudować fundamenty.
  W ten dialog wpisują się też kibice. Ich głos jest ważny. Raz bywa bardziej sensowny, innym razem mniej. W sobotę wywiesili za bramką wielki napis: "Chcemy w Śląsku wychowanków, dolnośląskich piłkarzy, a nie portugalskich kelnerów czy hiszpańskich sklepikarzy".

  ZOBACZ TAKŻE:
  Rumak: Co ja mogę na decyzję sędziów?


  Paradoksalnie - idąc za terminologią wymyśloną tego dnia przez część kibiców - w sobotę to właśnie taki słowacki kelner strzelił dwie bramki, a inny sklepikarz świetnie spisywał się w bramce. Obaj - obok Japończyka Morioki - byli najlepsi na boisku. Bo choć tok rozumowania jest może dobry, to jednak nie tędy droga. Nie można wylać dziecka z kąpielą. Stan jest na teraz taki, że obcokrajowcy to trzon WKS-u i minie jeszcze przynajmniej kilka lat, gdy wychowankowie wejdą do gry i wezmą ciężar gry na siebie.

  Inna sprawa jest taka, że polscy piłkarze bardzo często chcą zarabiać więcej niż obcokrajowcy o podobnej klasie. Dlatego sugerujemy, by na kolejnym meczu wywiesić transparent z taką częstochowską rymowanką:

  Piłkarzu - lepiej, gdy masz dowód dolnośląski,
  lecz zanim kilku więcej zer zażądasz
  zagraj choć kilka meczów w kadrze Polski
  inaczej za obcokrajowców spadasz.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ??

   Tomek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Te faule Covilo to ewentualne czy ewidentne?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ja się pytam?

   ja się tylko pytam? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   czy? kandydat na prezesa i strażak trzy palce spłacą z własnej kieszeni semira plaku?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama