Adam Probosz: Kolarstwo szosowe to poezja, a górskie to...

  Adam Probosz: Kolarstwo szosowe to poezja, a górskie to proza (Wideo)

  Michał Skiba

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Adam Probosz: Kolarstwo szosowe to poezja, a górskie to proza (Wideo)

  ©eastnews

  Maja Włoszczowska ma wielkie szanse na podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w kolarstwie górskim. W niedzielę czekają ją ostatnie zawody sezonu w Val di Sole we Włoszech. - W górskim kolarstwie każdy jedzie na własny rachunek. Godzina lub więcej walki od początku do końca. W kolarstwie szosowym przez dwie lub trzy godziny może dziać się niewiele, na trasach górskich jest ciągła rywalizacja - mówi Adam Probosz, znany ekspert kolarski
  Adam Probosz: Kolarstwo szosowe to poezja, a górskie to proza (Wideo)

  ©eastnews

  Przygotowania do sezonu Polka miała dosyć trudne. Jak sama podkreśla, była to wieczna pogoń za ciepłem i jednocześnie walka z infekcjami. Mimo wszystko ambitna zawodniczka z Jeleniej Góry zapowiadała walkę o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

  - Byłam mistrzynią świata, byłam na podium olimpijskim, byłam mistrzynią Europy, natomiast nigdy nie wygrałam klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, więc jeżeli pierwsze starty pójdą dobrze, to myślę, że na tym właśnie się skupię - mówiła w rozmowie z serwisem redbull.com.


  Niedzielne zawody Pucharu Świata MTB cross-country w Val di Sole będzie można oglądać na żywo na bezpłatnej platformie Red Bull TV od godz. 12. Zawody komentować będzie Adam Probosz, znany ekspert kolarstwa.  Dla Probosza zawody we Włoszech będą ciekawą odmianą pracy przy mikrofonie. Na co dzień komentujący zmagania kolarzy na szosie, tym razem zmierzy się z innego rodzaju adrenaliną na rowerze. - Szosa jest sportem drużynowym. W kolarstwie szosowym mówi się jak drużyna ustawia lidera, jak ona mu pomaga i ustawia na dobrej pozycji. W górskim kolarstwie jest zupełnie inaczej, każdy walczy sam. Kiedyś powiedziałem, że kolarstwo szosowe to poezja, a górskie to proza. To dlatego, że ten górski rower jest nam trochę bliższy, nim posługujemy się częściej. Kiedyś miałem okazję, by skomentować kolarstwo górskie, i to z Mają Włoszczowską. Teraz będę mógł opowiadać o jej rywalizacji - mówi Adam Probosz.

  Współpraca: Karol Maćkowiak.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama