Tomasz Kuczyński
Monika Hojnisz
Monika Hojnisz Pawel Relikowski / Polska Press
Monika Hojnisz z AZS AWF Katowice zajęła 6. miejsce w biegu indywidualnym na 15 km biathlonistek na igrzyskach w Pjongczangu. Złoto zdobyła Szwedka Hanna Oeberg.

Bieg indywidualny opóźnił się o jeden dzień, ponieważ wcześniej biathlonistki przegonił wiatr. W czwartek warunki były już lepsze, w dodatku nie było już tak zimno, na co narzekała Weronika Nowakowska.

PROGRAM ZIMOWYCH IGRZYSK OLIMPIJSKICH PJONGCZANG NA CZWARTEK

Zawodniczka AZS AWF Katowice swoją postawą spowodowała, że przez ¾ biegu mieliśmy nadzieję na wysokie miejsce. Wprawdzie biegła średnio, ale po trzech strzelaniach była bezbłędna i zajmowała nawet pierwsze miejsce, mając 8 sekund przewagi przed Słowaczką Anastazją Kuzminą. Czar prysł w czasie ostatniej wizyty na strzelnicy – dwa pudła oznaczały koniec marzeń. Nowakowska zajęła 21. pozycję.

Drugą nadzieję dała nam Monika Hojnisz (też AZS AWF Katowice), również wcześniej źle się czująca przy ostrym mrozie. Po ostatnim strzelaniu chorzowianka miała tylko jedno pudło i była czwarta. Zajęła ostatecznie szóste miejsce!

Pozostałe Polki były daleko Krystyna Guzik - 52, Magdalena Gwizdoń – 83.

Złotą medalistką została Szwedka Hanna Oeberg, srebrną Słowaczka Anastazja Kuzmina, a brązową Niemka Laura Dahlmeier.

Wszystko o IO Pjongczang 2018 - polub nas i bądź na bieżąco!

Sportowy24.pl

10 transmisji z Igrzysk w Pjongczangu, których nie możesz przegapić!

**Magazyn Sportowy24 na

Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pjongczangu

**

Więcej wideo na Youtube Sportowy24 - zasubskrybuj i nie przegap!

Materiał oryginalny: Biathlon: Monika Hojnisz szósta w biegu na 15 km w Pjongczang. To sukces zawodniczki AZS AWF Katowice - Dziennik Zachodni