Koszykówka: PGE Turów Zgorzelec - Kotwica Kołobrzeg 89:80

Paweł Kucharski
Daniel Kickert (z lewej) zdobył przeciwko Kotwicy 7 punktów
Daniel Kickert (z lewej) zdobył przeciwko Kotwicy 7 punktów fot. grzegorz bereziuk
Mówisz Kotwica - myślisz Ted Scott. Niespełna 26-letni rzucający nadmorskiego klubu napsuł w tym sezonie krwi niejednemu rywalowi. Nie inaczej było w pierwszym starciu z Turowem, kiedy zdobył aż 37 punktów.

Amerykanin nie bez powodu jest liderem strzelców PLK ze średnią 26,7. W niedzielę też rozegrał kapitalne zawody, ale w pojedynkę nie był w stanie ograć zgorzelczan.

Początek meczu wskazywał, że ten mecz będzie dla Turowa spacerkiem. Podopieczni trenera Jacka Winnickiego po pierwszej kwarcie prowadzili już 30:20. Głównie za sprawą gry wysokich zawodników. Ich zbiórki i dobitki dały wiele punktów tzw. drugiej szansy.

Gospodarze umiejętnie narzucili rywalom swój styl gry - wyprowadzali błyskawiczne kontry, a tempo akcji świetnie napędzał Torey Thomas. I choć czarno-zieloni na potęgę pudłowali z dystansu (4/28 za 3 w całym meczu), to w dalszym ciągu kontrolowali wynik.

W trzeciej ćwiartce goście odrobili część strat. Na 3,5 minuty przed końcem tej odsłony było tylko 58:53. Wtedy jednak uaktywnił się Ivan Koljević. Zdobył on 5 oczek z rzędu, a Turów przed ostatnią kwartą prowadził 71:56. Na tym jednak nie koniec emocji. A to dlatego, że o swoich umiejętnościach rzutowych przypomniał sobie Scott.

Amerykanin był nie do zatrzymania. I nieważne, czy oddawał rzuty z półdystansu, czy spod samej obręczy - rywali mijał jak Alberto Tomba slalomowe tyczki na alpejskich trasach. To dało dużo do myślenia jego kolegom, którzy też wzięli się do odrabiania strat. Przewaga Turowa topniała błyskawicznie, aż w końcu goście wyszli na prowadzenie. Po "trójce" Jessie Sappa na 2 min przed końcem kibice ze Zgorzelca złapali się za głowy, bo ich pupile przegrywali 77:78.

Na całe szczęście w kluczowych akcjach meczu kołobrzeżanie całkowicie się pogubili. Nie potrafili na przykład przeprowadzić piłki na połowę ataku. Turów wygrał ostatecznie 89:80, a za tydzień czeka ich wyjazdowe starcie z rewelacją ligi - Polpharmą Starogard Gdański.

SERWIS SPECJALNY: Turów Zgorzelec

PGE Turów Zgorzelec - Kotwica Kołobrzeg 89:80 (30:20, 21:18, 20:18, 18:24)
Turów: Brkić 17, Tomaszek 17, Jackson 12 (1), Wysocki 11 (1), Koljević 9, Kickert 7 (1), Thomas 6, Bochno 4 (1), Gabiński 4, Kuebler 2.
Kotwica: Scott 26 (2), Harris 17, Sapp 9 (1), Wołoszyn 9 (1), Henderson 6, Diduszko 5 (1), Zabłocki 4, Fisher 2, Sarzało 2.

Tauron Basket Liga
Pozostałe mecze 17. kolejki: Anwil - Zastal 85:63, Polonia - Polpharma 68:62, Energa - Siarka 96:66, AZS - Asseco 83:93. Dziś o godz. 18 Trefl zagra z Basketem.