Michalczewski usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności...

  Michalczewski usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia żony [ZDJĘCIA]

  wie

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Prokuratura prowadzi dochodzenie dotyczące rzekomego „znęcania się nad osobą najbliższą” przez Dariusza Michalczewskiego.
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Karolina Misztal

  Prokuratura prowadzi dochodzenie dotyczące rzekomego „znęcania się nad osobą najbliższą” przez byłego boksera Dariusza Michalczewski.
  Aktualizacja godz. 14.40

  - Jeżeli mielibyśmy mówić o prawdziwości zarzutów, powinniśmy zapytać obie strony uczestniczące w zdarzeniu. Jeżeli narusza się czyjąś cielesność lub używa w stosunku do osoby określonych słów to mamy do czynienia z akcją i interakcją – przekonuje adwokat Michalczewskiego, Jacek Rochowicz. - Jeżeli pan Darek mówi, że to nie miało miejsca i jeżeli jego żona - pani Basia mówi, że to nie miało miejsca to ja jako ich obrońca twierdzę, że to nie miało miejsca.
  Oprócz odmowy składania zeznań, pani Basia złożyła oświadczenie o tym, że absolutnie nie miały miejsca żadne czyny, które prasa określała jako przemoc domową – dodaje mecenas, który twierdzi, że prokuratura nie poinformowała go ani jego klienta jakie słowa zostały uznane za „znieważenie”.

  Z czego więc wynikał fakt, że kobieta wezwała policję do awantury domowej?
  - Pani Basia była zirytowana powrotem męża z jakiejś męskiej zakrapianej imprezy i jego stanem. Liczyła, że zawiadomieni policjanci zabiorą męża na izbę wytrzeźwień, a on rano wróci i przeprosi ją z kwiatami. Natomiast wszystko potoczyło się zupełnie inaczej: państwo [media dop. red.] powiadomieni przez jednego z funkcjonariuszy – to tylko domniemanie, ale macie ochronę źródeł nadaliście tej sprawie wymiar ponad problemy rodzinne państwa Michalczewskich.

  Adwokat tłumaczy, że śladowa ilość narkotyków nie została zabezpieczona „przy bokserze”, a gdzieś w jego mieszkaniu. - Narkotyki nie należały do pana Darka. Znam go długo i może ma jakieś problemy, ale to na pewno nie są narkotyki – słyszymy.


  Aktualizacja godz. 14

  Naruszenie nietykalności cielesnej żony i jej znieważenie zarzuca znanemu trójmiejskiemu bokserowi Dariuszowi Michalczewskiemu prokuratura. Kobieta odmówiła składania zeznań przed prokuratorem, a zatrzymany w środę pięściarz odmówił składania wyjaśnień, grozi mu do roku więzienia.

  - Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w momencie interwencji, została przesłuchana przez policję, natomiast ostatecznie przesłuchiwana przed prokuratorem skorzystała z prawa odmowy składania zeznań. Postępowanie jest w toku, realizowane będą dalsze czynności – relacjonuje prok. Tatiana Paszkiewicz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Jak wyjaśnia zabezpieczono przy nim 0,07 g kokainy, a to na tyle śladowa ilość, że nie wystarczy dla odurzenia nawet 1 osoby, więc nie może ona zostać objęta prokuratorskim zarzutem.


  Dariusz Michalczewski zatrzymany. Narkotyki i awantura domowa


  Według śledczych Dariusz Michalczewski nietykalność cielesną żony naruszyć miał w dniu zatrzymania - 21 grudnia, znieważanie trwać miało od października do grudnia.

  Śledczy nie wnioskują o tymczasowe aresztowanie, więc mężczyzna święta spędzi w domu. Jak przyznają, w toku dochodzenia (w kontekście posiadania narkotyków) doszło do przeszukań klubów należących do boksera, jednak nie znaleziono tam żadnych zakazanych substancji. Przesłuchano również co najmniej 8 świadków.

  Za naruszenie nietykalności cielesnej grozi do roku więzienia, znieważenie – karą grzywny bądź ograniczenia wolności. Pięściarz odmówił składania wyjaśnień.

  Aktualizacja

  Znany trójmiejski były bokser Dariusz Michalczewski nie usłyszał dotąd żadnego zarzutu, ale wciąż przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. Śledczy prowadzą dochodzenie na okoliczność tego, że miał znęcać się nad „osobą najbliższą”.

  - Potwierdzam, że zostało wszczęte dochodzenie w sprawie ewentualnego znęcania się nad osobą najbliższą. Całe postępowanie rozpoczęło się od zgłoszenia i interwencji policji w związku z awanturą domową – mówi „Dziennikowi Bałtyckiemu” prok. Maciej Chełstowski, szef prowadzącej sprawę Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa, który zastrzega, że badany jest również wątek posiadania przez 48-latka zakazanych substancji.

  Zatrzymany w środę po południu bokser wciąż przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. W piątek upływa 48-godzin, więc najprawdopodobniej również w piątek zapadnie decyzja o ewentualnym przedstawieniu mu zarzutu lub zarzutów.

  To żona Michalczewskiego miała wezwać policję do awantury domowej i twierdzić, że mężczyzna znęcał się nad nią od 7 lat. Formalnie jednak nie zgłosiła funkcjonariuszom popełnienia przestępstwa, a w późniejszej rozmowie z „Faktem” powiedziała: - W naszym małżeństwie jest wszystko w porządku, nic się nie stało.

  Dariusz Michalczewski spędzi noc na policji. Miał kokainę, ale nie wiadomo, czy usłyszy zarzut


  Przy byłym pięściarzu zabezpieczono ok. 0,3 g kokainy, co w czwartek potwierdziła ekspertyza. W kwestii narkotyku bardzo możliwym scenariuszem jest umorzenie postępowania bowiem, Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii daje do tego furtkę jeżeli substancje odurzające lub psychotropowe występowały „w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek sprawcy”.  Wideo: TVN 24/ x-news
  Czytaj także

   Komentarze (15)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprawa Darka Michalczewskiego

   Przymorze (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Co by nie było to jest ich osobista sprawa jeżeli nawet ją bije to świadczy nie tylko o nim ale i oniej samej. Może nie bije , może bije a ona lubi skoro dalej z nim jest ,lub jest zwykłą...rozwiń całość

   Co by nie było to jest ich osobista sprawa jeżeli nawet ją bije to świadczy nie tylko o nim ale i oniej samej. Może nie bije , może bije a ona lubi skoro dalej z nim jest ,lub jest zwykłą materialistką i widocznie jej to nie przeszkadza. Ich związek ich sprawa , Darek to napewno dobry BYŁY sportowiec dziś biznesmen (może i lubi wypić znowu jego wybór i sprawa)
   Co do narkotyków - kokainy może ją bierze bo kto nie bierze heh tym bardziej ze go stać - to również jego sprawa - wybór. Zajmijcie się własnymi związkami i to wam wsz wyjdzie na dobre , każdy dupę obrabia a sam swieci takim przykładem ze szkoda gadac. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cos w tym jest

   tom53 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   wypowiedzi p. mecenasa potwierdzaja;PECUNIA NON OLET!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tatarak

   roslina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Fajnie, ze wloka go jak szmate ktora jest

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DARKU ! Wracaj. Polska Ciebie potrzbuje

   anty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 9

   Już niedługo będziemy potrzebować silnych mężczyzn.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   O facecie z morda buldoga

   Kochanek zboka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Wracaj psie do budy. Facet ktory bije zony i kochanki jest poganskim psem i frajerem.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   Ona (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 2

   Szkoda ze nie ma takiej reakcji policji i prokuratury w przemocy rodzinnej u zwykłych ludzi...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   darek

   franek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   pajace

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pełowski pupilek

   Adam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

   Dno.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A kiedy zdaniem, wtedy jest o jednego POwca mniej, ale zarazem więcej o jednego KODwca

   Gdyż gwiazdę boksu wcisnęli w kajdanki za władzy PiS, a nie PO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 10

   Żona jest osobą przez mężczyznę przysposobioną, jak v-ce versa dla kobiety mężczyzna przez nią zaślubiony.
   Mężczyźni, brońcie się przed despotyzmem kobiet. Nie budujcie im chałup, nie leasingujcie...rozwiń całość

   Żona jest osobą przez mężczyznę przysposobioną, jak v-ce versa dla kobiety mężczyzna przez nią zaślubiony.
   Mężczyźni, brońcie się przed despotyzmem kobiet. Nie budujcie im chałup, nie leasingujcie bryk za 100 kafli, podarujcie
   kwiatki i złoto za urodzenie potomka, ryczałt na osobiste wydatki, rachunek pasyw i aktyw na rodzinne wydatki, etc.
   Tak prowadzeni, pozyskacie mężczyźni dla siebie komfort: będzie na starość w swojej chałupie, miast wylądować w przytułku. Jest to dewiza mojego dziadka, rocznik przedwojenny. Dewiza sprawdza się w 120%, więc odwagi, mężczyźni!
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   michalczewski

   rafalski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

   Kiedyś w Niemczech wybuchła afera Uli Hoeness oskarżył walczącego o fotel selekcjonera mannschaft Christofa.Dauma o zażywanie kokainy Niech Tiger podda się badaniom że jest Czysty

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo dla organow scigania

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

   Ona wiedziala co on soba reprezentuje jego przeszlosc w tylu zwiazkach nie swiadczy o jego problemach z biciem zon poprzednich.Tylko ten ich slub w katedrze Oliwskiej ,ktory udzielal juz...rozwiń całość

   Ona wiedziala co on soba reprezentuje jego przeszlosc w tylu zwiazkach nie swiadczy o jego problemach z biciem zon poprzednich.Tylko ten ich slub w katedrze Oliwskiej ,ktory udzielal juz niezyjacy Biskup ,asysta i reklama nie sprzyja takiej osobie co ma leka reke do bicia zon.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama