Damian Janikowski w MMA OFICJALNIE!

  Damian Janikowski w MMA OFICJALNIE!

  Jakub Guder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Damian Janikowski

  Damian Janikowski ©fot. Janusz Wójtowicz

  Damian Janikowski w MMA OFICJALNIE. Zapaśnik Damian Janikowski oficjalnie poinformował, że rzuca zapasy dla MMA. Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie 2012 ogłosił to magazynie Puncher w Polsacie Sport.
  Damian Janikowski

  Damian Janikowski ©fot. Janusz Wójtowicz

  - Złożyłem deklarację, że na 99 proc. będę odchodził ze służby wojskowej - powiedział Janikowski, który cały czas jest oficjalnie zawodnikiem Śląska Wrocław. - Nie da rady pogodzić zapasów z treningami i startami w MMA. Musiałem podjąć jakąś decyzję. Powoli będę się żegnał z wojskiem. Będę chciał na stałe zadomowić się w mieszanych sztukach walki i prawdopodobnie przeprowadzę się do Warszawy, żeby tam zagnieździć się w jakimś klubie.
  We Wrocławiu wszystkie płaszczyzny - boks, parter - trenuję osobno i ciężko mi to jest pogodzić w jedną całość. W stolicy znajdę klub, w którym wszystko będę mógł trenować w jednym miejscu - wyjaśniał w Puncherze Janikowski.

  PRZECZYTAJ
  Krzysztof Hołub: Śląsk musi być sexy


  W studiu obecny był też Martin Lewandowski, współwłaściciel KSW, który przyniósł ze sobą "czerwoną teczkę" z niepodpisanym jeszcze kontraktem dla Janikowskiego. - Rzucam karty na stół i mam też głudopis! - mówił Lewandowski wycągając dokumenty. - Spokojnie usiądziemy po programie, bo jeszcze chciałbym przeczytać kilka rzeczy. Decyzja z mojej storny. Wiadomo - to ciężka decyzja dla mnie, dla mojej rodziny, bo wiąże się z przeprowadzą. Decyzję już jednak podjąłem. W Zapasach z każdej imprezy mam medal. Idę dalej. Mieszane sztuki walki zawsze mnie interesowały, od kiedy pojawiły się w Polsce. Teraz zaczynam ciężko pracować, żeby być dobrym zawodnikiem w MMA, a kiedyś może najlepszym - dodał medalista igrzysk olimpijskich w zapasach.

  O tym, że Damian Janikowski porzuci zapasy dla MMA mówiło się od momentu, kiedy okazało się, że nie zakwalifikował się na igrzyska olimpjskie w Rio de Janeiro. Kilka tygodni temu mówiło się jeszcze, że być może będzie reprezentował barwy AZ Supra Brokers Wrocław (drużyny stworzonej przez Józefa Tracza) w Krajowej Lidze Zapaśniczej. Ten pomysł szybko jednak upadł.

  W KSW Janikowski ma walczyć w kategorii 84 kg. Rywali w nich będzie miał świetnych - m.in. Mameda Khalidova czy Michała Materlę.

  - Mam nadzieję, że wejdę w tę federację z hukiem - zakończył.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama