Ważne
  Bieg Uniwersytetu Medycznego - zapisz też swoje dziecko

  Bieg Uniwersytetu Medycznego - zapisz też swoje dziecko

  Jakub Guder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Trwają zapisy do Biegu Uniwersytetu Medycznego 2016, który wystartuje spod szpitala na Borowskiej w sobotę 1 października (10 km). Nowością będzie towarzyszący mu BUMKids. To rywalizacja dzieci, ale zorganizowana, jak dla profesjonalistów - z pomiarem czasu, klasyfikacją, numerami startowymi i medalami dla wszystkich uczestników.
  Julia potrzebuje pomocy
  1/3
  przejdź do galerii

  Julia potrzebuje pomocy ©fot. http://www.bieg.umed.wroc.pl/

  Miejsc w biegu BUMKids nie jest wiele. Limit to tylko 150 dzieciaków, dlatego jeśli chcemy naszą pociechę zapisać, to trzeba się spieszyć. Już w tej chwili zajętych jest ok. 50 miejsc.

  Rywalizacja toczyć się będzie na trzech dystansach - 400 m (dzieci z roczników 2009-2010), 800 m (2007-2008) oraz 1200 (2004-2006). Zapisy odbywają się tylko i wyłącznie poprzez stronę internetową https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2534 do 29 września. W każdej kategorii jest po 50 miejsc.

  Wpisowe to 5 zł. W ramach akcji "Biegamy-Pomagamy" cały dochód z wpisowego na BUMKids zostanie przeznaczony na rehabilitacją i zakup protez dla Julii.


  Julia przyszła na świat z zespołem wrodzonych wad rozwojowych. Stwierdzono u niej całkowity brak kończyny górnej prawej włącznie z kością ramienną, deformacje palców lewej dłoni oraz obu stóp. Stan jej zdrowia wymaga wielospecjalistycznej opieki, rehabilitacji, operacji chirurgicznych korekcji palców lewej dłoni i stóp. Julia potrzebuje także protezy prawej rączki. Wszystko to wiąże się z ogromnymi wydatkami. Operacja chirurgicznej korekty lewej dłoni oraz stóp przewidziana jest na pierwszy kwartał 2017 roku. Koszt operacji to 9158 euro. Proteza kończyny górnej to kolejne 7000 euro. Mama Julii na co dzień pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu na Borowskiej.

  Pieniądze dla Julii z opisem: „Biegamy-Pomagamy” można też wpłacać na konto Fundacji Biegaj dla Zdrowia: adres: ul. Cesarzowicka 38, 52-408, Wrocław, nr konta – Raiffeisen Bank Polska S.A.: 21175000120000000029151717

  BUM 2016 - zapisy nadal trwają

  Cały czas trwają też zapisy do głównego Biegu Uniwersytetu Medycznego 2016 na dystansie 10 km. W tej chwili - do 29 września - koszt wpisowego to 50 zł. Jeśli zostaną wolne miejsca, to można będzie też zapistać się w dniu zawodów (80 zł). W tej chwili zostało jeszcze ponad 700 wolnych miejsc, bo organizatorzy wyznaczyli limit na poziomie 1500 osób. Zapisywać się można na stronie http://online.datasport.pl/zapisy/portal/listy/?zawody=2231

  W ramach biegu rozegrane zostaną" mistrzostwa lekarzy, mistrzostwa studentów oraz (osobno) pracowników Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, mistrzostwa pracowników Uniwersyteckiego Szpitala Klicznego oraz mistrzostwa fizjoterapeutów. Tak naprawdę jednak - jak podkreśla jeden z głównych organizatorów dr Tomasz Zatoński - liczy się profilaktyka poprzez bieganie oraz promocja zdrowego trybu życia.

  - W naszym biegu startuje wielu lekarzy, którzy są maratończykami. Dziekan Tomasz Wróbel, prof. Artur Pupka - triathlonista, biegnie z nami Pani prof. Chybicka, która startowała w poprzedniej edycji biegu - wylicza dr Zatoński, który żałuje tylko trochę, że sam nie będzie mógł wystartować. - Niestety, jako organizator mam inne obowiązki, których nie mogą zaniedbać. Być może uda się za rok - kończy z uśmiechem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo