Bieg Uniwersytetu Medycznego 2017 - zapisy rozpoczęte

  Bieg Uniwersytetu Medycznego 2017 - zapisy rozpoczęte

  jg

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Można się już zapisywać na trzecią edycję Biegu Uniwersytetu Medycznego. Imprezę zaplanowano na 30 września.
  Bieg Uniwersytetu Medycznego 2017 - zapisy rozpoczęte

  ©fot. Paweł Relikowski

  - Co roku staramy się dodać jakąś nowość przy organizacji – rok temu włączyliśmy w Bieg Uniwersytetu Medycznego zawody dla dzieci. Odzew był ogromny – zaowocowało to fantastyczną akcją i współpracą ze szkołami. BUM Kids zainspirowało nas do Uruchamiania dzieciaków - tłumaczy dr Tomasz Zatoński, pomysłodawca i organizator biegu.

  W tym roku na razie największą nowością jest to, że do komitetu organizacyjnego dołączył Łukasz Malczewski z niepełnosprawnym Jasiem, którzy świetnie wypadli na poprzednim biegu - jako zawodnicy.

  - Pierwszą decyzją Jasia jest zaproszenie do startu wszystkich kolegów ścigających się w wózkach. Kolejna decyzja nowego współorganizatora BUMWRO2017 to zwolnienie zespołów biegaczy z wózkiem, z opłaty startowej – wyjaśnia dr Zatoński.


  Bieg Uniwersytetu Medycznego jak co roku ma być okazją do promocji zdrowia i zdrowego trybu życia. Do pokonania będzie atestowana 10-kilometrowa trasa, ale wiele zapewne będzie działo się też w miasteczku biegowym.

  W ubiegłym roku na starcie pojawiło się blisko 800 zawodników. Zwyciężył Dariusz Boratyński, który na co dzień trenuje w Parasolu Wrocław, a na swoim koncie ma m.in. medale mistrzostw Polski juniorów. W imprezie pierwszy raz wzięły udział także dzieci, które miały swój bieg. W BUM Kids 2016 wystartowało 150 najmłodszych biegaczy na dystansach od 400 do 1200 metrów.

  W tym roku Bieg Uniwersytetu Medycznego będzie także: mistrzostwami lekarzy, fizjoterapeutów oraz studentów i pracowników Uniwersytetu Medycznego. Najlepszego wyłonią wśród siebie również pracownicy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego na Borowskiej. Dodatkowo będą to też mistrzostwa uczelni i mistrzostwa szpitali (drużyny pięcioosobowe).

  Zapisy prowadzone są na stronie https://online.datasport.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama