Zagłębie - Stal 40:28. Szczypiorniści z Lubina urządzili sobie festiwal strzelecki

Dawid Przysiek rzucił Stali Mielec cztery bramki.
Dawid Przysiek rzucił Stali Mielec cztery bramki. MKS Zagłębie Lubin
Zagłębie Lubin w meczu 5. kolejki PGNiG Superligi pokonało Stal Mielec 40:28. Chrobry Głogów przegrał z MMTS-em Kwidzyn 23:26.

Początek spotkania pomiędzy Zagłębiem a Stalą nie był tak jednostronny, jak mógłby na to wskazywać wynik. Gospodarze pierwszą bramkę zdobyli w siódmej minucie starcia, a na prowadzenie wyszli po upływie kwadransa.

W drugiej połowie „Miedziowi” skutecznie wypunktowali rywala, pozwalając mu na zdobycie 13 bramek przy 21 swoich trafieniach. - Cieszymy się ze zwycięstwa. Pierwsza połowa nie wyglądała tak, jakbym sobie życzył. Popełniliśmy za dużo błędów w obronie, a przeciwnicy dzięki temu dochodzili do dogodnych sytuacji. W drugiej połowie nasza gra wyglądała już lepiej - powiedział po spotkaniu opiekun lubinian, Bartłomiej Jaszka.

5. kolejka PGNiG Superligi mężczyzn:

Zagłębie Lubin - SPR Stal Mielec 40:28 (19:15)
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Stankiewicz 3, Przysiek 4, Kużdeba , Mrozowicz 2, Pawlaczyk 1, Gębala 4, Szymyślik 1, Czuwara 8, Pietruszko 3, Dawydzik, Moryto 10, Mollino 4.
Stal: Wiśniewski, Lipka - Wilk , Kępa 3, Janyst 6, Skuciński 1, Mochocki 3, Kłoda, Sarajlić 4, Basiak , Kawka 8, Cuzić 2, Wojkowski 1, Ćwięka.

Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 23:26 (12:11)
Chrobry: Stachera 1, Kapela - Płócienniczak 1, Świtała 2, Sadowski 1, Klinger 1, Babicz 6, Gujski 1, Tylutki 1, Orpik, Bartczak 5, Krzysztofik 3, Kubała, Rydz 1.
MMTS: Dudek, Szczecina - Genda 4, Dymik, Kryński 1, Krieger 1, Peret 3, Szpera 4, Rosiak, Nogowski 6, Guziewicz 1, Potoczny 6, Janikowski, Pilitowski.

Pozostałe mecze: KS Azoty Puławy - Orlen Wisła Płock 24:24 (10:12), PGE VIVE Kielce - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 40:24 (22:15), NMC Górnik Zabrze - KPR Gwardia Opole 36:23 (16:6), Spójnia Gdynia - Sandra Spa Pogoń Szczecin 24:18 (13:9), MKS Kalisz - Meble Wójcik Elbląg 25:21 (13:12), KPR Legionowo - Wybrzeże Gdańsk 26:31 (12:15).