Zagłębie - Śląsk 1:1 RELACJA WYNIK BRAMKI ZDJĘCIA

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego LOTTO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin zremisowało ze Śląskiem Wrocław 1:1. Gola dla gości strzelił Piotr Celeban, a dla gospodarzy trafił Arkadiusz Woźniak. Ten rezultat oznacza, że Zagłębie nie zagra w grupie mistrzowskiej.

W podstawowych składach obu drużyn wielkich niespodzianek nie było. Na 37. Derby Dolnego Śląska trenerzy postawili na niemal identyczne jedenastki, jak w poprzednich spotkaniach. Jedynym zaskoczeniem w drużynie gości była obecność Ostoi Stjepanovicia i posadzenie na ławce Ryoty Morioki, który wrócił do meczowej osiemnastki po odcierpieniu kary zawieszenia za żółte kartki.

Piotr Stokowiec z kolei dokonał roszady na skrzydle - na ławkę powędrował Łukasz Janoszka, a po raz pierwszy od pierwszych minut zagrał Kamil Mazek.

Sprowadzony zimą z Ruchu Chorzów skrzydłowy był pierwszoplanową postacią pierwszych 45 min, ale to nastawiony na grę z kontrataku Śląsk pierwszy zdobył gola. W 5 min po rzucie rożnym egzekwowanym przez Roberta Picha zakotłowało się w polu karnym "Miedziowych", Stjepanović oddał strzał z ok. 11 metrów z którym jeszcze Martin Polacek sobie poradził, ale wobec dobitki Piotra Celebana był już bezradny.

Kapitan WKS-u po golu uciszył kibiców Zagłębia, pokazując w stronę "Przodka" (miejsce gdzie zasiadają najbardziej zagorzali fani lubińskiej ekipy - przyp. PJ) przytknięty do ust wskazujący palec. Po wyjściu na prowadzenie Śląsk cofnął się jeszcze głębiej, a Zagłębie nie miało pomysłu na sforsowanie szczelnej defensywy wrocławian.

Przełamanie nastąpiło w 30 min. Wtedy to po kolejnej przebojowej akcji Mazka strzał oddał Jarosław Kubicki, lecz futbolówka odbiła się od Piotra Celebana i trafiła do Martina Nespora. Czech przytomnie odegrał do Arkadiusza Woźniaka, a wychowanek Zagłębia uderzeniem w długi róg pokonał Mariusza Pawełka. Wydaje się, że golkiper WKS-u mógł zachować się lepiej w tej sytuacji, bo strzał "Wąskiego" nie był zbyt mocny.

W drugiej połowie obraz gry nie zmieniał się. W dalszym ciągu to gospodarze przeważali i stwarzali sobie lepsze okazje, ale albo brakowało precyzji w końcowych fazach akcji, albo na posterunku był Pawełek.

Lubinianie do ostatnich minut mieli nóż na gardle, bo choć wyniki w innych spotkaniach układały się dla nich korzystnie, to jeden gol na jednym z kilku stadionów mógł sprawić, że jednak nie zagrają w grupie mistrzowskiej. Ostatecznie "dowieźli" rezultat 1:1 do końca, ale... w 95 min Wisła Płock wyrównała stan rywalizacji z Arką Gdynia na 1:1! To oznacza, że "Miedziowi" NIE ZAGRAJĄ w czołowej ósemce.

Materiał oryginalny: Zagłębie - Śląsk 1:1 RELACJA WYNIK BRAMKI ZDJĘCIA - Gazeta Wrocławska