Sport

  Za nami mistrzostwa Polski w kickboxingu

  Za nami mistrzostwa Polski w kickboxingu

  Michał Rygiel

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W hali wrocławskiej Gwardii kibice mieli okazję zobaczyć kilka naprawdę ciekawych walk

  W hali wrocławskiej Gwardii kibice mieli okazję zobaczyć kilka naprawdę ciekawych walk ©Fighter Wrocław

  214 zawodników z 59 klubów całej Polski stanęło do walki w hali wrocławskiej Gwardii
  W hali wrocławskiej Gwardii kibice mieli okazję zobaczyć kilka naprawdę ciekawych walk

  W hali wrocławskiej Gwardii kibice mieli okazję zobaczyć kilka naprawdę ciekawych walk ©Fighter Wrocław

  W niedzielę zakończyły się IX Mistrzostwa Polski K-1 Rules będące najważniejszą krajową imprezą kickboxingu w kalendarzu Polskiego Związku Kickboxingu. Finałowe rozstrzygnięcia przyniosły każdemu zwycięzcy wielki prestiż. Wojownicy zmierzyli się bowiem w najtrudniejszych zmaganiach pośród kickboxerskich dyscyplin. Dla wszystkich medalistów turniej stanowił doskonałe podsumowanie pracy na wielu mniejszych imprezach, które prowadzą do zdobycia medalu podczas mistrzostw Polski.


  W trzydniowych zmaganiach kolejny raz najlepsi okazali się zawodnicy z Dolnego Śląska. Najwięcej medali w zmaganiach wszystkich kategorii wiekowych zdobyli zawodnicy Legionu Głogów (3 złote, 3 srebrne, 3 brązowe) prowadzeni przez trenera Macieja Domińczaka. Wśród seniorów mistrzostwa zdominowali zawodnicy Punchera Wrocław (5 złotych, 1 srebrny, 1 brązowy) pod wodzą Janusza Janowskiego. Za pracę z juniorami wyróżniony został Dragon Starachowice kierowany przez trenera Marka Jasińskiego.

  Walki finałowe stały na bardzo wysokim poziomie. Dwie walki szczególnie zaimponowały zebranej w hali Gwardii publiczności. W pierwszej z nich Aleksander Kalicki z AZS Politechnika Warszawa starł się z Rafałem Niestrzębą z KO Gym Świebodzice. W bezkompromisowej wymianie ciosów trochę więcej celnych zadał Kalicki i on został mistrzem Polski na 2016 rok w kategorii lekkopółśredniej. Pojedynek był bardzo emocjonujący i praktycznie przez trzy rundy trwał bój cios za cios, kopnięcie za kopnięcie. Podobnie w było wyższej kategorii półśredniej.

  Tu Fabio Di Lalla spotkał się z "królem nokautu" jakim okazał się w tych mistrzostwach Wojciech Kazieczko z Funfit Boxing Team Zielona Góra. Kazieczko w drodze do finału znokautował trzech rywali, w tym faworyta tej wagi - Kamila "Tornado" Szłapkę. Po piątkowych półfinałach poza trenerem Bartoszem Muszyńskim nie było chyba nikogo, kto postawiłby choćby złotówkę na Di Lallę. Kazieczko i jego trenerzy Patryk Proszek oraz Jakub Kozera, wierzyli że łatwo uda się znokautować rywala. Rzeczywistość okazała się zgoła inna. Di Lalla postawił na pracę nóg i kontrowanie rywala. Plan teamu z Zielonej Góry runął jak domek z kart po lekkim podmuchu wiatru i widzowie widzieli biegającego bezradnie po ringu Kazieczkę, który uwierzył chyba, że jest Mikem Tysonem kickboxingu. Liny, w które wpadał po niecelnych ciosach informowały go, że tak nie jest. On jednak do końca walki tej nie przyjmował do siebie tej informacji, przez co zakończył zawody na drugim miejscu. Fabio pokazał dojrzałość i cwaniactwo ringowe, z którego zresztą słynie jego trener. Dodatkowo wybrano go najlepszym zawodnikiem MP, bo dojrzałość jaką pokazał ten młody zawodnik pokazuje że stać go również na sukcesy międzynarodowe.

  Ciekawą rywalizację widzowie zobaczyli w wadze do 86 kg. Faworyt był tylko jeden i był nim Dawid Kasperski z Punchera Wrocław. Utytułowany fighter rodem ze Starachowic nie pozostawił złudzeń liczącemu na detronizację Maksymilianowi Bratkowiczowi z Gym Fight Wrocław. Bratkowicz mimo dzielnej postawy nie był w stanie wytrzymać ciągłych ataków Kasperskiego. Podobnie było w rywalizacji kobiet. Róża Gumienna powróciła na ring po operacji ręki z wstawioną w łokieć blachą i już dzień po zdobyciu tytułu miała udać się na jej ściągnięcie. Dwie rywalki miały raptem po kilka lub maksymalnie kilkanaście walk w karierze i nie były w stanie zagrozić mistrzyni świata. To na pewno ułatwiło zadanie będącej o klasę wyżej we wszystkich notowaniach i mającej już zawodowe doświadczenie Gumiennej.

  Trochę więcej problemów miała Małgorzata Dymus, która wygrała w wadze do 56 kg. Zawodniczka Punchera była po 3 miesięcznych przygotowaniach do obrony tytułu mistrzyni świata WAKO-Pro i walce na Słowacji, skąd niestety wróciła bez pasa. W finale wrocławskiej imprezy można było mieć obawy, że po wymęczonej walce półfinałowej Gosia będzie mieć problemy z rewelacyjnie walczącą Pauliną Saczuk z Warszawy. Jednak nic z tych rzeczy. Dymus włączyła wyższy bieg i za sprawą huraganowych ataków zepchnęła rywalkę do obrony. Jej zwycięstwo było w pełni zasłużone. W pozostałych walkach tytuły sprzed roku z MP w Legnicy obronili tacy zawodnicy jak Paulina Bieć, Daniel Kolasiński, Michał Królik czy Kamil Ruta.

  W najcięższej kategorii mężczyzn doszło do ubiegłorocznej powtórki. Faworyt tych zawodów - Michał Turyński z Punchera Wrocław po twardej walce wypunktował Michała Bławdziewicza z Palestry Warszawa. Podopieczny trenera Tomasza Skrzypka atakował i spychał do lin czyniącego coraz większe postępy zawodnika z Warszawy. Turyński w swoim arsenale miał również ataki kolanami z wyskoku po których drżał cały ring. Tak szeroki wachlarz ciosów dał mu zasłużone zwycięstwo. Jako świeżo wybrany igrzysk Ambasador World Games 2017, które za rok odbędą się we Wrocławiu, Turyński nie mógł zawieść publiczności.

  Zaskoczeniem dla organizatorów była wizyta Borislava Pelevica - prezydenta światowej organizacji WAKO, pod którą podlega Polski Związek Kickboxingu. Miała ona na celu sprawdzenie gotowości do World Games 2017. Legendarna hala Gwardii przy ulicy Krupniczej tętniła życiem. Atmosfera podczas zawodów przywoływała najlepsze rywalizacje w tej hali i również dlategote mistrzostwa kraju trzeba uznać za niezwykle udane.

  Medaliści w kategoriach seniorskich (mężczyźni):
  +91kg
  1. Michał Turyński (Fighter Wrocław), 2. Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa), 3. Grzegorz Ciosek (KO GYM Świebodzice)

  -91kg
  1. Mateusz Pluta (UKS Puncher Wrocław), 2. Jarosław Zawodni (KO GYM Świebodzice), 3. Kamil Kadzidłowski (Fighter Wrocław)

  -86kg
  1. Dawid Kasperski (UKS Puncher Wrocław), 2. Maksymilian Bratkowicz (KS Gym Fight Wrocław), 3. Przemysław Ziemnicki (KT Legia Warszawa)

  -81kg
  1. Kamil Ruta (MKS Wicher Kobyłka), 2. Bartosz Dołbień (Palestra Warszawa), 3. Patryk Sajewicz (Fighter Wrocław)

  -75kg
  1. Daniel Kolasiński (Palestra Warszawa), 2. Michał Ronkiewicz (KS Gym Fight Wrocław), 3. Marcin Mazurkiewicz (Klub Sportowy FIGHT HOUSE 27 Nowy Sącz)

  -71kg
  1. Adam Gielata (UKS Puncher Wrocław), 2. Marcin Kret (UKS Puncher Wrocław), 3. Piotr Biały (Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec)

  -67kg
  1. Fabio Di Lalla (KGHM METRACO ARMIA Polkowice), 2. Wojciech Kazieczko (FUNFIT BOXING TEAM Zielona Góra), 3. Michał Benben (Gladiators Kick boxing Bełchatów)

  -63.5kg
  1. Aleksander Kalicki (AZS Politechnika Warszawska), 2. Rafał Niestrzęba (KO GYM Świebodzice), 3. Przemysław Kacieja (SKF Boksing Zielona Góra)

  -60kg
  1. Michał Królik (Paco Team Katowice), 2. Krzysztof Olszewski (Palestra Warszawa), 3. Norbert Piotrowski (Fighter Wrocław)

  -57kg
  1. Michał Marszał (Golden Dragon Bydgoszcz), 2. Krystian Bernatowicz (Fighter Wrocław), 3. Arkadiusz Osienienko (KO GYM Świebodzice)

  -54kg
  1. Rafał Krasuski (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator)

  Medaliści w kategoriach seniorskich (kobiety):
  +70kg
  1. Paulina Bieć (KS Gym Fight Wrocław), 2. Kamila Gębska (KS Gym Fight Wrocław)

  -70kg
  1. Weronika Rogala (Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Wola), 2. Katarzyna Czerwińska (KS Gym Fight Wrocław), 3. Dominika Gęborek (Power House Skawina)

  -65kg
  1. Róża Gumienna (UKS Puncher Wrocław), 2. Natalia Nikołajczuk (Fighter Wrocław), 3. Izabela Dziopa (Ognisko TKKF Olimp Legnica)

  -60kg
  1. Katarzyna Posiadała (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator), 2. Judyta Niepogoda (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator), 3. Anna Cora (Paco Team Katowice)

  -56kg
  1. Małgorzata Dymus (UKS Puncher Wrocław), 2. Paulina Saczuk (Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Wola), 3. Joanna Różańska (X Fight Piaseczno)

  -52kg
  1. Natalia Leciejewska (Legion Głogów), 2. Anna Kozera (Nowotarski Klub Sportow Walki), 3. Patrycja Pamuła (Palestra Warszawa)

  -48kg
  1. Ewa Boś (SKF Boksing Zielona Góra)

  Najlepsi zawodnicy
  Kategoria juniorów: Ewa Pietrzykowska (Ostrowiecki Klub Sportów Walki) i Mikołaj Kopaniszyn (Legion Głogów). Najlepsza Kategoria seniorów: Róża Gumienna (Puncher Wrocław) i Fabio Di Lalla (KGHM Metraco Armia Polkowice)

  Najlepszy klub
  Kategoria juniorów: Dragon Starachowice.
  Kategoria seniorów: Puncher Wrocław.
  Klasyfikacja generalna: Legion Głogów

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
   Eliminacje Ligi Mistrzów
   Eliminacje Ligi Europy
   1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
   2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
   3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
   4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
   5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
   6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
   7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
   8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
   Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
   Spadek do 1. ligi
   1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
   2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
   3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
   4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
   5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
   6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
   7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
   8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
   Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
   Awans do grupy mistrzowskiej
   Miejsce w grupie spadkowej
   Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
   1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
   2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
   3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
   4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
   5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
   6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
   7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
   8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
   9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
   10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
   11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
   12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
   13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
   14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
   15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
   16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

   Gry On Line - Zagraj Reklama

   Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać