Sport

    WKK Wrocław mistrzem Polski juniorów do lat 18

    WKK Wrocław mistrzem Polski juniorów do lat 18

    RB

    Gazeta Wrocławska

    Gazeta Wrocławska

    Koszykarze WKK Wrocław okazali się najlepszym zespołem w Polsce do lat 18

    Koszykarze WKK Wrocław okazali się najlepszym zespołem w Polsce do lat 18 ©WKK Wrocław - facebook.com

    WKK pokonało w wielkim finale inną ekipą ze stolicy Dolnego Śląska - Exact Systems Śląsk Wrocław (69:64). Turniej od środy aż do dzisiaj rozgrywano w hali "Kosynierka".
    Koszykarze WKK Wrocław okazali się najlepszym zespołem w Polsce do lat 18

    Koszykarze WKK Wrocław okazali się najlepszym zespołem w Polsce do lat 18 ©WKK Wrocław - facebook.com

    Długo wydawało się, że bliżej upragnionego złota są gracze Exact Systems Śląska, którzy prowadzili z WKK już nawet 46:33. Podopieczni Jacka Krzykały i Tomasza Jankowskiego stracili jednak panowanie nad spotkaniem, po serii punktowej rywali 12:1. WKK dogoniło WKS i w końcówce, dzięki rzutom wolnym Jakuba Kobela, zapewniło sobie końcowy triumf.

    W niedzielny poranek odbył się jeszcze pojedynek o brązowy medal z udziałem MKS Dąbrowy Górniczej i Trefla Sopot. Dużo lepsi okazali się w nim gracze z Zagłębia Dąbrowskiego, wśród których prym wiódł Mateusz Szczypiński.

    Finałowy turniej mistrzostw Polski do lat 18

    Finał

    Exact Systems Śląsk Wrocław - WKK Wrocław 64:69 (23:22, 16:9, 13:20, 12:18)
    Śląsk: Żeleźniak 20 (4x3), Musiał 16 (2), Wysocki 14 (3), Wilczek 5 (1), Bortliczek 3 (1) - Kurkowiak 6, Bożenko, Zagórski.
    WKK: Rutkowski 18 (2x3), Jędrzejewski 13, Fiedukiewicz 7 (1), Jodłowski 7, Krzyczmonik - Kobel 21 (1), Wnorowski 3 (1), Uberna, Matusiak, Omasta, Jaremkiewicz.

    MVP turnieju: Michał Jędrzejewski (WKK).

    O trzecie miejsce

    MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot SA 83:58 (18:15, 22:15, 19:10, 24:18)
    MKS: Szczypiński 20 (5x3), Wantuch 14 (3), Niemyjski 10, Piszczatowski 8, Załucki 6 - Lewiński 12 (2), Skiba 5 (1), Niespor 3, Sznajder 3 (1), Sala 2, Kępa.
    Trefl: Putra 9 (1x3), Grochowski 7 (1), Kolenda 6, Dylicki 2, Jankowski 1 - Gołębiowski 18 (1), Jakubek 6, Daszke 4, Burczyk 3, Walda 2, Zaszewski, Kujtkowski.

    Pierwsza piątka turnieju

    Jakub Musiał (Exact Systems Śląsk Wrocław), Tomasz Żeleźniak (Exact Systems Śląsk Wrocław), Dominik Rutkowski (WKK Wrocław) Mateusz Szczypiński (MKS Dąbrowa Górnicza) i Michał Jodłowski (WKK Wrocław).

    Czytaj także

      Komentarze (3)

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      trener

      ln (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 2

      Kto jest trenerem WKK to już redaktorowi zabrakło sił aby napisać.

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      BRAWA dla obydwu drużyn

      W-w (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

      Super widowisko. Gratulacje dla zawodników obydwu drużyn. Pełna hala, super doping.
      PS. może takie widowisko da do myślenia tym, którzy tworzą pseudo zawodowy sport we Wrocławiu i topią duże...rozwiń całość

      Super widowisko. Gratulacje dla zawodników obydwu drużyn. Pełna hala, super doping.
      PS. może takie widowisko da do myślenia tym, którzy tworzą pseudo zawodowy sport we Wrocławiu i topią duże publiczne pieniądze, zamiast przeznaczyć je na przemyślane szkolenie młodzieży, zwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Gratulacje dla WKK za Mistrzostwo Polski

      gość (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

      We Wrocławiu Śląsk znalazł pogromcę ...

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać