Sport

    Twierdza Lubin zdobyta - Wlazły rozbił Cuprum

    Twierdza Lubin zdobyta - Wlazły rozbił Cuprum

    RYG

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Blok Cuprum funkcjonował dobrze, ale nie był w stanie powstrzymać atakujących Skry

    Blok Cuprum funkcjonował dobrze, ale nie był w stanie powstrzymać atakujących Skry ©Piotr Krzyżanowski

    Brązowi medaliści ubiegłego sezonu PlusLigi kontrolowali spotkanie i w sobotnie popołudnie bez problemów pokonali Cuprum
    Blok Cuprum funkcjonował dobrze, ale nie był w stanie powstrzymać atakujących Skry

    Blok Cuprum funkcjonował dobrze, ale nie był w stanie powstrzymać atakujących Skry ©Piotr Krzyżanowski

    Siatkarze Gianniego Cretu do soboty nie przegrali we własnej hali. Passę lubinian przełamali siatkarze Skry i poza pierwszą partią nie dali szans piątej drużynie minionego sezonu PlusLigi.

    Świetnie spisał się Mariusz Wlazły, który zdobył 19 punktów i zasłużenie dostał nagrodę dla MVP spotkania. Po stronie gospodarzy brylował Łukasz Kaczmarek - autor 21 udanych zagrań.

    Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów 0:3 (23:25, 19:25, 19:25).


    Cuprum: Hain 2, Kaczmarek 21, Pupart 5, Bohme 3, Łomacz 1, Taht 9, Rusek (libero) oraz Malinowski, Gorzkiewicz, Gunia 1, Koumentakis 4 i Kryś (libero).

    PGE Skra: Penczev 6, Lisinac 8, Wlazły 19, Winiarski 12, Kłos 9, Uriarte 2, Milczarek (libero) oraz Kurek 1, Bednorz i Szalpuk 1.

    Pozostałe mecze: Lotos Trefl Gdańsk - Onico AZS Politechnika Warszawska 3:1 (25:20, 23:25, 25:16, 25:20), Cerrad Czarni Radom - Espadon Szczecin 3:1 (25:20, 25:20, 27:29, 25:19), Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:17, 25:21, 23:25, 25:20), GKS Katowice - ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0:3 (26:28, 16:25, 20:25), Łuczniczka Bydgoszcz - MKS Będzin 3:0 (25:23, 25:18, 25:19), AZS Częstochowa - BBTS Bielsko-Biała 3:2 (16:25, 25:22, 25:23, 22:25, 15:4). Dziś: Indykpol AZS Olsztyn - Effector Kielce.


    1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 7 17 19:7

    2. PGE Skra Bełchatów 7 15 16:7

    3. Asseco Resovia Rzeszów 7 15 16:8

    4. Cuprum Lubin 7 14 15:8

    5. Jastrzębski Węgiel 7 14 18:11

    6. Indykpol AZS Olsztyn 6 13 15:8

    7. LOTOS Trefl Gdańsk 7 11 14:14

    8. Effector Kielce 6 9 14:13

    9. AZS Politechnika W-wa 7 9 11:13

    10. GKS Katowice 7 9 10:13

    11. Łuczniczka Bydgoszcz 7 8 12:15

    12. AZS Częstochowa 7 7 10:17

    13. Cerrad Czarni Radom 6 7 10:13

    14. MKS Będzin6 7 8:14

    15. BBTS Bielsko-Biała 7 4 5:19

    16. Espadon Szczecin 7 3 5:18
    Następna kolejka (11-14.11): Lotos Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin, Asseco Resovia Rzeszów - GKS Katowice, MKS Będzin - Indykpol AZS Olsztyn, Effector Kielce - AZS Częstochowa, PGE Skra Bełchatów - Cerrad Czarni Radom, ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Łuczniczka Bydgoszcz, Espadon Szczecin - Jastrzębski Węgiel.


    I liga mężczyzn

    Stal AZS Nysa - Krispol Września 3:0 (25:19, 25:20, 25:19), AGH Kraków - SMS PZPS Spała 3:1 (25:16, 25:20, 21:25, 25:16), KPS Siedlce - Warta Zawiercie 3:1 (25:21, 14:25, 25:23, 25:23), Victoria Wałbrzych - Ślepsk Suwałki 1:3 (25:21, 21:25, 22:25, 28:30), Norwid Częstochowa - SKS Hajnówka 2:3 (18:25, 22:25, 25:17, 25:21, 9:15).

    1. MKS Ślepsk Suwałki 7 18 18:7

    2. KPS Siedlce 6 14 15:6

    3. Stal AZS PWSZ Nysa 6 14 18:8

    4. Aluron Warta Zawiercie 7 13 17:11

    5. AGH Kraków 6 9 13:13

    6. APP Krispol Września 7 9 11:13

    7. SKS Hajnówka 7 8 13:18

    8. TSV Sanok 6 6 10:16

    9. Norwid Częstochowa 6 6 9:15

    10. SMS PZPS Spała 6 5 7:14

    11. TS Victoria PWSZ Wałbrzych 6 3 8:18

    Następna kolejka (12.11): SMS PZPS Spała - TSV Sanok, Ślepsk Suwałki - Norwid Częstochowa, Krispol Września - TS Victoria PWSZ Wałbrzych, Warta Zawiercie - Stal AZS Nysa, AGH Kraków - KPS Siedlce. Pauza: SKS Hajnówka.

    II liga kobiet Gr. 2

    Łaskovia Łask - Częstochowianka Częstochowa 1:3 (25:19, 21:25, 11:25, 16:25), KS Olimpia Jawor - Sokół 43 Katowice 3:0 (25:14, 25:17, 25:13), Zorza Wodzisław Śląski - AZS Uni Opole 1:3 (21:25, 18:25, 25:12, 21:25), MKS Świdnica - Polonia Łaziska Górne 3:1 (25:11, 21:25, 25:15, 25:17).

    1. ECO AZS Uni Opole 6 1718:5

    2. MKS Świdnica 6 14 16:10

    3. KS Olimpia Jawor 6 13 15:8

    4. Częstochowianka 6 11 13:10

    5. MKS Sokół Radzionków 6 10 14:11

    6. ŁMLKS Łaskovia Łask 7 8 14:17

    7. KS Polonia Łaziska Górne 7 6 8:17

    8. Zorza Wodzisław Śląski 6 4 9:16

    9. Sokół AZS AWF Katowice 6 1 5:18

    Następna kolejka (12.11): AZS Uni Opole - MKS Świdnica, KS Olimpia Jawor - Zorza Wodzisław Śląski, Częstochowianka Częstochowa - Sokół 43 Katowice, Sokół Radzionków - Łaskovia Łask

    II liga mężczyzn Gr. 4

    BTS Bolesławiec - AZS UAM Poznań 3:1 (25:23, 25:17, 24:26, 25:17), Astra Nowa Sól - SobieskI Żagań 3:2 (23:25, 25:18, 25:16, 23:25, 16:14), Bielawianka Bielawa - Chrobry Głogów 0:3 (22:25, 26:28, 16:25), AZS UZ Zielona Góra - Volley Żarów 3:0 (25:14, 25:18, 25:16), Gwardia Wrocław - Olavia Oława 0:3 (26:28, 19:25, 19:25).

    1. WKS Sobieski-Arena Żagań 61617:6

    2. Bielawianka Bester Bielawa 6 15 15:8

    3. SPS Chrobry Głogów 6 14 16:6

    4. MKST Astra Nowa Sól 6 12 15:9

    5. MKS Olavia Oława 6 9 12:12

    6. KU AZS UAM Poznań 6 8 11:11

    7. KU AZS Uniwersytetu ZG 6 7 11:13

    8. BTS Elektros Bolesławiec 6 7 11:14

    9. KS Gwardia Wrocław 6 2 5:17

    10. UKS Volley Żarów 6 0 1:18

    Następna kolejka (12.11): BTS Bolesławiec - Olavia Oława, Volley Żarów - Gwardia Wrocław, Chrobry Głogów - AZS UZ Zielona Góra, SobieskI Żagań - Bielawianka Bielawa, AZS UAM Poznań - Astra Nowa Sól.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać