Święta wojna dla Perły Lublin. Pierwsza porażka Miedziowych

MKS Zagłębie Lubin
W meczu na szczycie PGNiG Superligi kobiet Metraco Zagłębie Lubin przegrało na wyjeździe z MKS-em Perłą Lublin 18:19.

Szczypiornistki z Lubina zanotowały pierwszą ligową porażkę w tym sezonie. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej dobrze weszły jednak w sobotnie spotkanie i prowadziły po bramkach Klaudii Pielesz i Adrianny Górnej. Zespół z Dolnego Śląska szybko dopadła jednak strzelecka niemoc, którą skrzętnie wykorzystały zawodniczki MKS-u Perły. W 8 min miejscowe prowadziły już 6:2. W pierwszej połowie „Miedziowe” zdołały zniwelować część strat i na przerwę schodziły przegrywając 7:9.

Na początku drugiej odsłony spotkania gospodynie odskoczyły lubiniankom na cztery trafienia. W 42 min było już 14:9 dla drużyny z Lubelszczyzny. Metraco Zagłębie, mając świadomość stawki meczu, ponownie zabrało się za odrabianie strat. Minutę przed ostatnim gwizdkiem traciły do rywalek ledwie jedno trafienie. Chwilę później bramkę rzuciła jednak Joanna Drabik, a przyjezdne nie miały już czasu, by doprowadzić choćby do remisu.

PGNIG SUPERLIGA KOBIET
MKS Perła Lublin - Metraco Zagłębie Lubin 19:18 (9:7)
MKS Perła: Gawlik, Januchta, Besen - Migdaliowa, Achruk 5, Rola 4, Gęga 2, Matuszczyk, Repelewska, Drabik 2, Niesciaruk, Nocuń 2, Rosiak 4.
Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Grzyb 1, Semeniuk 3, Trawczyńska, Buklarewicz, Wasiak, Rosińska, Górna 2, Piechnik, Ważna 2, Jochymek, Wojtas 3, Belmas, Pielesz 4, Milojević 3.

KPR Jelenia Góra - Korona Handball Kielce 29:25 (15:13)
KPR: Filończuk, Wierzbicka - Karwecka 2, Bielecka, Oreszczuk, Tomczyk 7, Jurczyk 2, Kobzar 5, Załoga 3, Jasińska 3, Skowrońska, Żukowska 1, Tomczyk 5, Konofał 1.
Korona Handball: Hibner, Orowicz - Eduardo dos Santos 9, Zimnicka 1, D. Więckowska 8, M. Więckowska, Czekala, Skowrońska 1, Syncerz 2, Piecaba, Radzikowska 2, Chojnacka, Homonicka 2.

KPR Ruch Chorzów - KPR Kobierzyce 24:27 (12:11)
KPR Ruch: Kajumowa, Kuszka - Piotrkowska 6, Jasinowska 5, Doktorczyk 4, M.Drażyk 4, Lesik 2, Stokowiec 2, Kiel 1, Lipok, Nimsz.
KPR: Ciesiółka, Słota - Mączka 9, Charzyńska 6, Jakubowska 3, Skalska 3, Wiertelak 3, Wojda 1, Janczak 1, Michalak 1, Dąbrowska, Walczak, Wesołowska.

PGNIG SUPERLIGA MĘŻCZYZN
Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 30:29 (14:14)
Chrobry: Stachera, Kapela - Płócienniczak, Sadowski 10, Klinger 5, Babicz 1, Tylutki 1, Biegaj 2, Krzysztofik 3, Kubała 7, Rydz 1.
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Stankiewicz, Bondzior 2, Przysiek 8, Kużdeba, Mrozowicz 3, Pawlaczyk, Szymyślik 2, Czuwara 4, Pietruszko, Moryto 5, Dawydzik, Da Silva Mollino 5.