Stal Mielec przełamała się na Zagłębiu

Krzysztof Pawlaczyk w meczu z SPR-em Stalą Mielec rzucił trzy bramki
Krzysztof Pawlaczyk w meczu z SPR-em Stalą Mielec rzucił trzy bramki MKS Zagłębie Lubin
W ramach 4. kolejki grupy Suzuki Pucharu PGNiG Superligi szczypiorniści Zagłębia Lubin przegrali na własnym parkiecie z SPR-em Stalą Mielec.

Pierwsza bramka w meczu padła łupem Przemysława Mrozowicza, który wraz z Michałem Stankiewiczem był najlepszym strzelcem gospodarzy w tym spotkaniu (pięć trafień). Chwilę później piłkę do bramki Zagłębia skierował Michał Chodara i do 9. minuty oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. W kolejnych akcjach to zawodnicy Stali przejmowali kontrolę nad sytuacją na boisku.

Największy popłoch w szeregach defensywnych zespołu prowadzonego przez Pawła Nocha siał Siergiej Diemientjew. Głównie za sprawą Rosjanina goście po kwadransie prowadzili różnicą czterech trafień. Trudni do upilnowania dla „Miedziowych” był również duet Paweł Wilk - Rafał Krupa (obaj po siedem goli).

Drużyna z Lubina dobrze dysponowanemu tego dnia bramkarzowi Jakubowi Skrzyniarzowi zawdzięcza, że mielczanie nie osiągnęli większej przewagi. W 24. minucie Zagłębie zbliżyło się do Stali na jedną bramkę, a o czas poprosił trener gości Tomasz Sondej. Po przerwie „Czeczeńcy” byli bardzo skoncentrowani, a z akcji na akcję coraz pewniej w bramce poczynał sobie Krzysztof Lipka, który swoimi interwencjami napędzał kolegów z pola. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 17:13.

W drugiej odsłonie Stal zanotowała dość długi przestój, co skrzętnie wykorzystali lubinianie. Na piętnaście minut przed końcem starcia udało im się doprowadzić do remisu.

W kolejnych akcjach szczypiorniści Zagłębia zdawali się mieć jednak coraz mniej sił. W 54. minucie przyjezdni mieli na swoim koncie już pięć bramek więcej od rywali i wydawało się, że spokojnie zmierzają po ligowe zwycięstwo. Ambitni „Miedziowi” zdobyli trzy gole z rzędu i wciąż mogli doprowadzić do podziału punktów w tym meczu. W ostatnich sekundach zawodnicy Stali najpierw łatwo rozegrali akcję, którą z koła zakończył Piotr Krępa, a następnie ze skrzydła trafił Wilk.

Dla mielczan jest to pierwsze zwycięstwo w grupie Suzuki. Sobotnie spotkanie zakończyło ligowe zmagania w Lubinie w sezonie 2016/17.

Zagłębie Lubin - SPR Stal Mielec 29:31 (13:17)Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Stankiewicz 5, Przysiek, Kużdeba 2, Mrozowicz 5, Pawlaczyk 3, Szymyślik 2, Czuwara 3, Wolski 2, Gudz, Bartczak 4, Pietruszko, Moryto 3.Stal: Wiśniewski, Lipka - Wilk 7, Krępa 3, Janyst 4, Kłoda 1, Kubisztal 1, Diemientjew 5, Basiak, Krygowski, Chodara 2, Krupa 7, Ćwięka.

PGNiG Superliga Mężczyzn
Półfinały - 1. mecze: MMTS Kwidzyn - Vive Tauron Kielce 19:24 (11:12), KS Azoty Puławy - Orlen Wisła Płock 26:29 (14:16).

Puchar PGNiG Superligi (Grupa Select): 2. kolejka: Wybrzeże Gdańsk - KPR Gwardia Opole 27:26.Puchar PGNiG Superligi (Grupa Suzuki): 4. kolejka: Meble Wójcik Elbląg - Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:28 (13:15), KPR RC Legionowio - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 37:36 - po dogrywce i karnych (13:14, 25:25, 27:27, 31:31, 35:35).