Sport

    Stadion Narodowy wyłonił zwycięzców

    Stadion Narodowy wyłonił zwycięzców

    PJ, RED

    Gazeta Wrocławska

    Gazeta Wrocławska

    Spikerem podczas finałów był Tomasz Zimoch (z mikrofonem)

    Spikerem podczas finałów był Tomasz Zimoch (z mikrofonem) ©Fot. www.zpodworkanastadion.pl

    Finał XVI edycji „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rozstrzygnięty. Na Stadionie Narodowym poznaliśmy mistrzów Polski w kategoriach U-10 i U-12
    Spikerem podczas finałów był Tomasz Zimoch (z mikrofonem)

    Spikerem podczas finałów był Tomasz Zimoch (z mikrofonem) ©Fot. www.zpodworkanastadion.pl

    Wśród chłopców najlepsze okazały się drużyny z województwa zachodniopomorskiego w kategorii U-10 oraz z warmińsko-mazurskiego w kategorii U-12. Wśród dziewczynek do lat 10 triumfowały piłkarki z województwa kujawsko-pomorskiego, a w kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z województwa mazowieckiego.

    Dzięki temu triumfowi zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt spotkają się z Reprezentacją Polski, a 1 czerwca obejrzą mecz Polska - Holandia w Gdańsku.


    Podczas poniedziałkowego finału zobaczyliśmy w akcji 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski, czyli blisko 800 najbardziej utalentowanych piłkarsko w kraju dziewcząt i chłopców. Po uroczystym otwarciu i losowaniu grup na Placu Defilad w Warszawie, który uświetnił występ Margaret, młodzi piłkarze i piłkarki ze wszystkich województw wybiegli na boczne boiska Legii oraz Agrykoli Warszawa, gdzie 30 kwietnia i 1 maja zostały rozegrane mecze fazy grupowej.

    Zwycięzców poznaliśmy na kilka godzin przed szlagierowym starciem Legii Warszawa z Lechem Poznań w finale Pucharu Polski na PGE Narodowym.

    Klasyfikacja generalna XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”:

    U-10 dziewczęta
    1. Kujawsko-pomorskie (UKS Szóstka Inowr.)
    2. Podkarpackie (UKS Beniaminek Krosno)
    3. Śląskie (UKS Sparta Katowice)
    (...)
    13. Dolnośląskie (LKS Dragon Miszkowice)


    U-10 chłopcy
    1. Zachodniopomorskie (FA Szczecin)
    2. Podkarpackie (AP 2007 Stalowa Wola)
    3. Lubelskie (KS Jedynka Krasnystaw)
    (...)
    9. Dolnośląskie (SP 6 Jelenia Góra)

    U-12 dziewczęta
    1. Mazowieckie (UKS Ząbkovia)
    2. Wielkopolskie (SP 45 Poznań)
    3. Kujawsko-pomorskie (UKS Tęcza Bydgoszcz)
    (...)
    11. Dolnośląskie (Girls Soccer Academy)



    U-12 chłopcy
    1. Warmińsko-mazurskie (SSP 4 Iława)
    2. Małopolskie (MUKS Halny Kamienica)
    3. Zachodniopomorskie (SP 51 Szczecin)
    (...)
    11. Dolnośląskie (SP 6 Świdnica)

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać